arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۲۴۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۲۷ تير ۱۳۹۹

آزادراه تهران-شمال باز و جاده های هراز و چالوس یکطرفه شدند

مرکز مدیریت راه‌ها از یکطرفه شدن محور هراز و کندوان از ساعت ۱۵ امروز (جمعه) خبر داد و اعلام کرد: مسیر شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال در منطقه یک نیز که به دلیل جلوگیری از احتمال رانش کوه و نبود ایمنی، مسدود شده بود، بازگشایی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرکز مدیریت راه‌ها از یکطرفه شدن محور هراز و کندوان از ساعت ۱۵ امروز (جمعه) خبر داد و اعلام کرد: مسیر شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال در منطقه یک نیز که به دلیل جلوگیری از احتمال رانش کوه و نبود ایمنی، مسدود شده بود، بازگشایی شده است.

این مرکز بر اساس اطلاعات‌ سامانه‌های ترددشمار برخط و دوربین‌های نظارت تصویری، روز جمعه از آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها گزارش داد: در حال حاضر اغلب محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

آزادراه‌ کرج-تهران پرترافیک‌ترین جاده‌ کشور

‌ بر اساس اعلام این مرکز، در شبانه‌روز گذشته،‌ آزادراه کرج-تهران با بیش از ۲۴۳ هزار و ۵۰۰ تردد، آزادراه کرج-قزوین با ۲۳۹ هزار و ۷۰۰ تردد و آزادراه تهران-کرج با ۲۳۸ هزار تردد پرترددترین جاده های کشور گزارش شدند که بیشترین تردد خودرو در جاده ها بین ساعت های ۱۸ تا ۱۹ صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها بر اساس رصد ۲ هزار و ۲۸۲ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل یک درصد افزایش نشان می دهد. در همین مدت، سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۱۴.۳ درصد و بیشترین تردد بین ساعت های ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعت های ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.

ترافیک نیمه سنگین در محور کندوان مسیر جنوب به شمال

دوربین‌های نظارت تصویری نیز از تردد روان در محورهای ‌هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت در مسیر رفت و برگشت حکایت دارد.

در محور کندوان مسیر جنوب به شمال در مقاطع دوراهی جاده آتشگاه، ارنگه و پل خواب نیز ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

در محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

گشایش آزادراه تهران-شمال

بر اساس این گزارش، مسیر شمال به جنوب آزادراه تهران - شمال در منطقه یک که به دلیل نبود ایمنی کافی و جلوگیری از حوادث احتمالی نظیر احتمال رانش کوه مسدود شده بود، امروز ۲۷ تیرماه بازگشایی شد.

هفت جاده مسدود به دلیل نداشتن ایمنی

مرکز مدیریت راهها اعلام کرد:‌ جاده خرم آباد-پل‌دختر ‌در استان لرستان، محور فنوج-اسپکه در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌، ‌محور قزوین-همدان در کیلومتر ۱۱۰‌، محور فرعی شمشک-دیزین، جاده شهداد-نهبندان در استان کرمان و جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، به دلیل نداشتن ایمنی مسدود است.

همچنین محور مشهد - کلات واقع در استان خراسان رضوی تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

یکطرفه شدن هراز و کندوان از ساعت ۱۵ امروز

تردد موتورسیکلت ‌تا ساعت ۶ روز شنبه ۲۸ تیر در محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

در محور کندوان تردد خودرو از ساعت ۱۵ تا ۲۴ امروز ۲۷ تیر از کرج و ابتدای آزاد راه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام‌ پلیس راه در منطقه، تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ امروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز تردد خودرو از ساعت ۱۵ تا ۲۲ امروز ۲۷ تیرماه، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام پلیس راه منطقه، تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ امروز جمعه از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشابه صورت یک‌طرفه خواهد بود.

همچنین در محور هراز تردد تریلرها و در محور کندوان نیز تردد تریلر و کامیون کماکان ممنوع است. در محور هراز تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز نیز ممنوع اعلام شده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان