arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۲۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۳ - ۲۷ تير ۱۳۹۹

شکست خادم الشریعه مقابل قهرمان سابق شطرنج بانوان جهان در نیمه نهایی مسابقات آنلاین

بانوی شطرنج باز ایران در نیمه نهایی مسابقات آنلاین شکست خورد تا از صعود به فینال این رقابت ها باز بماند. بانوی شطرنج باز ایران امشب در نیمه نهایی این مسابقات به مصاف الکساندرا کاستنیوک روسی که در کارنامه اش قهرمانی بانوان جهان دارد، رفت. خادم الشریعه در این بازی حساس نتوانست حریف قدرتمندش را شکست دهد و از صعود به فینال این رقابت ها باز ماند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بانوی شطرنج باز ایران در نیمه نهایی مسابقات آنلاین شکست خورد تا از صعود به فینال این رقابت ها باز بماند.

به گزارش ایسنا، با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر رقابت‌های ورزشی، رشته شطرنج از جمله ورزش‌هایی بود که در اوایل کار با وجود لغو شدن بازی‌ها به صورت آنلاین رقابت‌های خود را ادامه داد.

سارا سادات خادم‌الشریعه، بانوی شطرنج‌باز ایران که مدتی است در مسابقات رسمی حضور نداشته، تصمیم گرفت در رقابت‌های شطرنج آنلاین سرعتی بانوان شرکت کند.

در مرحله چهارم این مسابقات بانوی شطرنج‌باز ایران در دور اول به مصاف ایرینا کروش آمریکایی رفت که موفق شد با نتیجه قاطع هشت بر سه این شطرنج باز آمریکایی را شکست دهد. او در دور دوم مقابل آنا موزیچوک از اوکراین قرار گرفت. خادم الشریعه در این مسابقه موفق شد حریفش را با نتیجه هفت و نیم بر سه و نیم شکست دهد و به مرحله بعد این مسابقات صعود کند.

بانوی شطرنج باز ایران امشب در نیمه نهایی این مسابقات به مصاف الکساندرا کاستنیوک روسی که در کارنامه اش قهرمانی بانوان جهان دارد، رفت. خادم الشریعه در این بازی حساس نتوانست حریف قدرتمندش را شکست دهد و از صعود به فینال این رقابت ها باز ماند.

مسابقات جایزه بزرگ شطرنج سرعتی بانوان فیده با حضور چهره‌های برتر در حال پیگیری است و در یک نتیجه جالب نفر اول شطرنج بانوان جهان در نیمه نهایی این رقابت ها از شطرنج باز هندی شکست خورد و از صعود به فینال باز ماند.

با این نتایج خادم الشریعه باید برای کسب مقام سومی در دیدار رده بندی مقابل هو یفان قهرمان حال حاضر شطرنج بانوان جهان حضور پیداکرده و به رقابت بپردازد.

لازم به ذکر است این مسابقات آنلاین در چهارمین مرحله خود پیگیری می شود. همچنین بانوی شطرنج باز ایران در مرحله دوم و سوم این رقابت ها به مقام چهارمی بسنده کرده بود.

نظرات بینندگان