arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۳ - ۲۸ تير ۱۳۹۹

"کوکاکولا" از فردا در تئاتر شهر

«کوکاکولا» عنوان تازه ترین نمایش تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه به کارگردانی نصیرملکی جو پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«کوکاکولا» عنوان تازه ترین نمایش تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه به کارگردانی نصیرملکی جو پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش «کوکاکولا» به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیرملکی جو از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز میکند.

در توضیحات این نمایش است: « نمایش کوکاکولا، در سه اپیزود اتفاق می افتد. داستان، حولِ محورِ موضوعِ مصرف گرایی افراطی در جوامعِ مدرن، مسئله «اوبیسیتی» یا همان بیماری فربه گی منتج از استفاده بیش از اندازه از غذاهای آماده ، رستوران ها، غداهای کنسروی و غیره است.

در اپیزود اول [که بیشترین زمانِ نمایش را به خود اختصاص داده است]، رابطه پدر و فرزندی را می بینیم که پدر، تحتِ تاثیرِ تبلیغات، فرزند را به خوردنِ غذاهای کنسرو شده مجبور می کند و تمامِ آرمان هایش را در مصرفِ غذاهای کنسرو شده جستجو می کند. وی معتقد است، خوردنِ کنسرو ها مهم ترین اصل در زندگی او و فرزندش خواهد بود. کشمکش میانِ فرزند و پدر، ماجراهایی را به وجود می آورد که در نمایش می بینید.

ساختارِ اپیزودیک و روایتِ از هم گسیخته، استفاده غیر معمول از رنگ و شکلِ ویژه ادواتِ صحنه، این اثر نمایشی را به شمایلی از یک اجرای پست مُدرن نزدیک کرده است. این نمایش به افراد پایین ۱۶ سال توصیه نمی شود.»

سیاوش چراغی پور و پگاه کاظمی (بازیگران) ، امیر قالیچی و زهرا سلیمیان (مجریان طرح)، نصیر ملکی جو (طراح صحنه ، طراح آکسسوار و ایده پرداز تبلیغات)، سمانه احمدی مطلق (طراح لباس و مشاور طراح و آکسسوار)، شقایق برهمتی (طراح گریم)، پدرام رضوانی (طراح نور)، فواد الهی قمشه ای (طراح صدا و موسیقی)، زهرا سلیمیان (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، بهنام شاملو و ساره ارجمند (گروه کارگردانی)، یاسمن رضا زاده (منشی صحنه )، امید مرادی (ساخت دکور)، رکسانا دهری و سمیه خواسته (دوخت لباس)، امیر قالیچی (مدیر روابط عمومی)، محمد مقیمی (مدیر هنری و ساخت ویدئو)، مهسا شیخی (طراح گرافیک)، سعیدرضوانی و مهسا شیخی (طراح لوگو)، مصطفی پیرهادی (عکاس)، ساره ارجمند (عکاس پشت صحنه) گروه اجرایی نمایش «کوکا کولا» را تشکیل می دهند.

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ، برای رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی تالارهای تئاتر شهر جهت میزبانی از مخاطبان و هنرمندان پس از خرید بلیت که حداکثر آن در خرید سه عدد تعیین شده، یک عدد صندلی قبل و بعد، برای حفظ فاصله گذاری در سامانه فروش بلیت غیر فعال میشود. ضمن اینکه همراه داشتن ماسک حین ورود تماشاگران به تالار اجرا الزامی است .

نمایش «کوکاکولا» به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیرملکی جو از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه ، ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته و علاقه مندان میتوانند برای تهیه بلیت این اثر نمایشی به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.

نظرات بینندگان