arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۳۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۹

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا و تعطیلی سالن‌های سینما

در حالی سینماهای شهر بارسلونا واقع در ایالت کاتالان اسپانیا با موج دوم کرونا مجبور به تعطیلی شدند که پادشاه این کشور تلاش کرد تا از سینما حمایت کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 در حالی سینماهای شهر بارسلونا واقع در ایالت کاتالان اسپانیا با موج دوم کرونا مجبور به تعطیلی شدند که پادشاه این کشور تلاش کرد تا از سینما حمایت کند.

سالن‌های سینمای بارسلونا کمتر از یک ماه بعد از بازگشایی بار دیگر مجبور به بستن سالن‌های شدند تا مردم دوباره در خانه بمانند.

این خبر که ۱۸ جولای روز جمعه در اسپانیا اعلام شده بین ادارات شهری اسپانیا مورد اختلاف شدید قرار گرفته است؛ اینکه چقدر رفتن به سینما می‌تواند خطرناک باشد.

در تقابل با بستن سالن‌های سینما در اسپانیا، شاه فیلیپ ششم همراه با ملکه اسپانیا، خبر از حضور برای تماشای یک فیلم در سینما برای حمایت از توزیع و پخش فیلم‌ها دادند که به همین دلیل در توییتر مورد هجمه قرار گرفتند.

مسئولین استان کاتالان اصرار دارند تا ۲۶۷ پرده سینما از ۲۸ سالن سینما باید بسته شود که این تعداد در سال ۲۰۱۹ شصت و سه میلیون یورو معادل ۱۰ درصد کل فروش سینمای اسپانیا به عنوان پنجمین بازار بزرگ سینمایی اروپا فروش داشته است.

رئیس استان کاتالان به ورایتی گفته است که تعطیلی سینماها در اسپانیا فاجعه است. از دست دادن سینماها می‌تواند توزیع‌کنندگان فیلم‌ها را از آوردن عناوین بزرگ‌تر خصوصاً در مواقعی که در گیشه مورد نیازند، باز دارد.

متأسفانه این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سینمای اسپانیا بعد از بازگشایی و اکران فیلم SCOOB در ۱۵ جولای توانست ۱۰۷ میلیون یورو کسب کند و سینماهای B.O بتوانند ۴۳درصد رشد نسبت به هفته قبل داشته باشند.

۶۰ درصد سینماهای اسپانیا از ۲۶ ژوئن توانستند سالن‌های خود را باز کنند و حتی میزبان جشنواره‌ جهانی BCN با جذب ۸ هزار تماشاگر برای آن باشند.

حالا سؤال بزرگ این است که آیا شهردار بارسلونا می‌تواند از استاندار این ایالت درخواست استثنا برای سینماهای این شهر کند یا با ادامه یافتن بیماری کویید-۱۹ و حکم اجباری، مردم این شهر مجبور به ماندن در خانه می‌شوند؟

تسنیم 

نظرات بینندگان