arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۳۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۳۱ تير ۱۳۹۹

ممنوعیت برپایی مراکز عرضه دام زنده برای عید قربان

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا امسال شهرداری مراکز عرضه دام برای قربانی در روز عید قربان را برپا نخواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا امسال شهرداری مراکز عرضه دام برای قربانی در روز عید قربان را برپا نخواهد کرد.

به گزارش مهر، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران امروز در تذکر پیش از دستور صحن علنی با تأیید نظر تذکر علیخانی در خصوص رعایت نکردن وظایف هیأت رئیسه و تذکراتی که پیش از این در این باره داده بود گفت: با توجه به اینکه امسال مناسک حج، تعطیل است و اینکه همواره در ایام عید قربان شهرداری اقدام به برپایی حدود ۴۰ مرکز عرضه دام زنده می‌کرده، امسال هنوز صحبتی در این خصوص نشده است و باید برای این موضوع تصمیم‌گیری شود.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا که براساس آن قرار شده است دامی عرضه نشود. گفت: نگرانی من این است که هنوز هیچ بحثی در این خصوص در رسانه ملی نشده است و هنوز مردم در این خصوص آگاه نیستند.

امانی گفت: این دغدغه وجود دارد که نظارت دقیقی بر اجرای این مصوبه نشده باشد و برخی از مردم اقدام به قربانی کردن کنند و که این مساله منجر به شیوع کرونا می‌شود.

به گفته وی رسانه ملی و سایر رسانه‌ها باید به مردم اطلاع رسانی کنند که از قربانی دام خودداری شود.

محسن هاشمی با لحن شوخی در میانه سخنان امانی خطاب به وی گفت: شما نگران گوسفندها هستید یا نگران مردم. وامانی خطاب به هاشمی گفت: آقای هاشمی شوخی‌های شما در رسانه‌ها منتشر می‌شود و خوشایند نیست.

هاشمی اظهار داشت: شوخی نکردم من واقعاً متوجه نشدم شما نگران دام‌ها هستید یا مردم.

امانی گفت: من نگران مردم کشورم هستم که بدون رعایت پروتکل‌ها به کرونا مبتلا شوند.

نظرات بینندگان