arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۳۱ تير ۱۳۹۹

نماینده مردم دزفول به کرونا مبتلا شد

سیداحمد آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیداحمد آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شد.

به گزارش انتخاب، روابط عمومی و پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده دزفول روز سه شنبه اعلام کرد: به دلیل ابتلای نماینده مردم دزفول به کرونا دیدارهای سید احمد آوایی به مدت ۲ هفته لغو شد.

با مثبت شدن تست کرونای سید احمد آوایی، وی در منزل قرنطینه شد تا ضمن مداوا، علائم بیماری نیز رفع شود.

تاکنون چند نفر از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و نیز تعدادی از فرمانداران این استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با وجود نزولی شدن روند بیماری کرونا در استان خوزستان این روند نزولی شکننده‌است و با کوچکترین غفلت می‌تواند مانند خردادماه روند افزایشی پیدا کند.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار داشت: در خرداد ماه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان روند افزایشی داشت ، در اوایل تیرماه این روند به مدت ۲ هفته دارای ثبات بود و از ۱۴ تیرماه به بعد روند نزولی را در شهرهای مختلف استان شاهد هستیم که امیدواریم این روند کاهش همچنان ادامه یابد.

وی از مردم خوزستان خواست همانند گذشته فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کنند و استفاده از ماسک را در همه مکان‌ها جدی بگیرند.

ابول‌نژادیان همچنین نسبت ۹ برابر شدن قدرت بیماری زایی کرونا هشدار داد و گفت:بررسی‌های مختلف روی ویروس کرونا نشان می‌دهد که یک اسیدآمینه از ویروس جابجا شده و همین امر موجب شده قدرت عفونت‌زایی، بیماری‌زای و انتشار آن بین سه تا ۹ برابر افزایش یابد.

به گزارش ایرنا از ۲۰ اردیبهشت ماه تا کنون وضعیت خوزستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرمز بوده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا امروز سه شنبه ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

نظرات بینندگان