arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

بایدن: به محضی که پیروز شوم فرصت را برای کنترل کرونا از دست نخواهم داد

«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا قول داد به محض پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هیچ زمانی را برای تحت کنترل قرار دادن ویروس کرونا از دست نخواهد داد.» بایدن اضافه کرد: «من از دکتر فائوچی (مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و آلرژی) خواهم خواست تا به وظیفه خود ادامه دهد و کارشناسان و سران ارشد هر دو حزب را کنار هم گرد خواهم آورد تا مسیر پیش رو را ترسیم کنیم. ما با هم این را انجام خواهیم داد.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی در توئیتر گفت به محضی که در انتخابات پیروز شود فرصت را برای تحت کنترل قرار دادن ویروس کرونا از دست نخواهد داد.

به گزارش فارس، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا قول داد به محض پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هیچ زمانی را برای تحت کنترل قرار دادن ویروس کرونا از دست نخواهد داد.»

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «من قول می‌دهم اگر انتخاب شوم،‌ هیچ زمانی را برای تحت کنترل قرار دادن این ویروس از دست نخواهم داد.»

بایدن اضافه کرد: «من از دکتر فائوچی (مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و آلرژی) خواهم خواست تا به وظیفه خود ادامه دهد و کارشناسان و سران ارشد هر دو حزب را کنار هم گرد خواهم آورد تا مسیر پیش رو را ترسیم کنیم. ما با هم این را انجام خواهیم داد.»

نحوه واکنش دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا در این کشور با انتقادهای گسترده‌ای در این کشور همراه شده است.

ترامپ در روزهای نخستین شیوع کرونا در این کشور آن را کم اهمیت و فریب حزب دموکرات توصیف کرده بود و اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع سریع این ویروس اتخاذ نکرد.

دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ هزار و ۶۴۷ مورد جدید به مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شدند تا شمار کلی این افراد در این کشور به پنج میلیون و ۸۹ هزار و ۴۱۶ نفر برسد.

از طرف دیگر، آمار و ارقام ارائه شده نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۴۸۷ نفر در ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان ویروس «کووید-۱۹» در آمریکا به ۱۶۳ هزار و ۴۲۵ نفر افزایش یافت.

نظرات بینندگان