arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۱۴۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۲ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

بایدن: ترامپ با زنان قوی مشکل دارد

جو بایدن در واکنش به انتقادهای ترامپ از کامالا هریس گفت: تعجب آور نیست که ترامپ با انتخاب یک «زن قوی» مشکل دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جو بایدن در واکنش به انتقادهای ترامپ از کامالا هریس گفت: تعجب آور نیست که ترامپ با انتخاب یک «زن قوی» مشکل دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از "هیل"، جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کامالا هریس، که از سوی بایدن به عنوان معاونتش معرفی شده روز چهارشنبه ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) نخستین کارزار انتخاباتی مشترک خود را برگزار کردند.

این دو در سخنرانی‌های خود که در مقابل خبرنگاران و تماشاگران ایراد شد، مردم آمریکا را نیازمند یک رهبری جدید دانستند تا بتواند بر بحران‌های سه‌گانه «همه‌گیری کرونا، بی‌عدالتی نژادی و اقتصاد ویران‌شده» غلبه کند.

جو بایدن در رویداد تبلیغاتی به منظور معرفی کاملا هریس به عنوان معاونش، تصریح کرد: دونالد ترامپ از همین حالا حملاتش را شروع کرده و کامالا را "زننده" می‌خواند و شکایت می‌کند که او با زیردستانش بدرفتاری می‌کند.

وی افزود: تعجبی ندارد، چرا که ناله و شکایت کاری است که دونالد ترامپ بهتر از همه انجام می‌دهد؛ بهتر از هر رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا! آیا کسی از اینکه دونالد ترامپ با یک زن قدرتمند یا زنی قدرتمند در هیئت مدیره مشکل دارد، متعجب شده است؟

ترامپ در نخستین اظهارات عمومی‌اش بعد از اینکه کامالا هریس به عنوان نامزد معاون ریاست جمهوری دموکرات معرفی شد، بارها نسبت به مورد پرسش قرار گرفتن قاضی کاوانا توسط هریس، در جریان دادرسی کمیته قضایی سنا در سال ۲۰۱۸، ابراز تأسف کرد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "او (کامالا هریس)، رفتار به شدت زننده‌ای با کاوانا داشت. رفتار او در سطح وحشتناکی زننده بود... و من این موضوع را به این زودی فراموش نمی‌کنم".

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: او نسبت به جو بایدن هم بی‌احترامی می‌کرد و سخت است کسی را انتخاب کنی که تا این اندازه بی‌احترامی می‌کند. او در جریان مباحثات اولیه دموکرات‌ها، درباره بایدن خوابالو حرف‌هایی زد که وحشتناک بودند، و من فکر نمی‌کردم که جو، او را انتخاب کند.

دونالد ترامپ در کل دوره ریاست جمهوری خود از واژه "زننده"، به ویژه برای توصیف زنان، استفاده کرده است. او از این کلمه برای توصیف هیلاری کلینتون نیز در حین یکی از مباحثاتشان در سال ۲۰۱۶ استفاده کرد؛ و این لغت را برای "مگان مارکل"، همسر شاهزاده هری و "نانسی پلوسی"، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، به کار برده است.

کامالا هریس در سخنرانی خود با حمله به دونالد ترامپ وی را برای پست رئیس‌جمهوری نالایق خواند و گفت: «آمریکا به رهبری نیاز دارد و این در حالی است که ما رئیس‌جمهوری داریم که بیشتر به فکر خودش است تا به فکر مردمی که او را انتخاب کرده اند.»دادستان کل پیشین کالیفرنیا اضافه کرد: «ما در حال تجربه یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی هستیم که ائتلاف جدیدی از وجدان‌ها را به خیابان‌ها آورده است.»

جو بایدن نیز در این مراسم کامالا هریس را «قانونگذاری با تجربه، جدی و آماده کار» خواند و گفت داستان زندگی او به عنوان یک فرزند مهاجر و زنی رنگین‌پوست که به بالاترین رده‌های محافل حقوقی و سیاسی آمریکا رسیده است الهام‌بخش مردم آمریکا خواهد شد.

در طول ۲۴ ساعت پس از اعلام کامالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور، کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها توانسته است حدود ۲۶ میلیون دلار جمع کند که رکوردی تازه برای این حزب به شمار می‌رود.

دموکرات‌ها امیدوارند با انتخاب خانم هریس بتوانند رای اقلیت‌های نژادی و جمهوری‌خواهان روبرگردانده از دونالد ترامپ را نسبت به ریاست‌جمهوری جو بایدن جلب کنند.

نظرات بینندگان