arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۹ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

آمریکا: اف بی آی در تحقیقات انفجار بیروت مشارکت می‌کند

«دیوید هیل» معاون وزیر خارجه آمریکا که در بیروت حضور دارد، با دخالت آشکار در امور داخلی لبنان، گفت که پلیس فدرال آمریکا در تحقیقات مرتبط با انفجار مهیب بیروت مشارکت می‌کند. به نوشته رویترز، او مدعی شد که مشارکت اف بی آی با درخواست مقامات لبنانی صورت می‌گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرستاده دولت آمریکا به لبنان گفت که دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) نیز قصد دارد در تحقیقات مرتبط با انفجار بیروت شرکت کند.

به گزارش فارس، «دیوید هیل» معاون وزیر خارجه آمریکا که در بیروت حضور دارد، با دخالت آشکار در امور داخلی لبنان، گفت که پلیس فدرال آمریکا در تحقیقات مرتبط با انفجار مهیب بیروت مشارکت می‌کند.

به نوشته رویترز، او مدعی شد که مشارکت اف بی آی با درخواست مقامات لبنانی صورت می‌گیرد و در ادامه در سخنانی مداخله‌گرایانه گفت که باید «فساد» در لبنان پایان یابد.

پیش از این اعلام شده بود که هیل و هیات آمریکایی در این سفر درباره موضوعات کوتاه مدت و میان مدت مربوط به لبنان به ویژه بعد از انفجار اخیر در بیروت و استعفای نخست‌وزیر رایزنی و تبادل نظر خواهد کرد.

روزنامه المدن لبنان امروز در گزارشی نوشت که برآوردها حاکی از آن است که آمریکا می‌خواهد در خط بازسازی بندر بیروت فعال باشد و نفوذ خود را تقویت کند و تشکیل دولت جدید لبنان، موضوع اصلی در دستور کار هیات آمریکایی در سفر به بیروت خواهد بود. 

«برنار فوشیه» سفیر فرانسه در لبنان نیز روز یکشنبه گذشته از مشارکت پاریس در روند تحقیقات در خصوص انفجار بیروت خبر داده بود.

نظرات بینندگان