arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۳۵۶
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۳ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

سازمان ملل: در انفجار بیروت تاکنون ۱۷۸ تن کشته و ۳۰ نفر مفقود شده اند

سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد کشته‌های انفجار چهارم اوت (۱۴ مرداد) در بندر بیروت به ۱۷۸ نفر رسید، در همین حال ۶ هزار نفر مجروح شده و دست کم ۳۰ نفر همچنان مفقود هستند. ارزیابی سریع اولیه در شعاع ۱۵ کلیومتری محل انفجار‌ها نشان داد از ۵۵ مرکز پزشکی تنها نیمی از آن‌ها به طور کامل عملیاتی هستند و حدود ۴۰ درصد آن‌ها دچار آسیب‌های متوسط تا جدی شده اند و نیاز به نوسازی دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آژانس امور بشر دوستانه سازمان ملل در گزارشی آخرین آمار فوتی‌ها، زخمی‌ها و مفقودی‌های انفجار بیروت و همچنین خانه‌ها و مراکز خسارت دیده را اعلام کرد.

سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد کشته‌های انفجار چهارم اوت (۱۴ مرداد) در بندر بیروت به ۱۷۸ نفر رسید، در همین حال ۶ هزار نفر مجروح شده و دست کم ۳۰ نفر همچنان مفقود هستند.

آژانس امور بشر دوستانه سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد انفجار، فعالیت‌ها در ۶ بیمارستان را تحت تاثیر قرار داد و به بیش از ۲۰ کلینیک در بخش‌هایی از بیروت که شدیدترین خسارت ناشی از انفجار را متحمل شدند، آسیب زد.

در این گزارش آمده است: ارزیابی سریع اولیه در شعاع ۱۵ کلیومتری محل انفجار‌ها نشان داد از ۵۵ مرکز پزشکی تنها نیمی از آن‌ها به طور کامل عملیاتی هستند و حدود ۴۰ درصد آن‌ها دچار آسیب‌های متوسط تا جدی شده اند و نیاز به نوسازی دارند.

بنابر این گزراش، مجموع ۱۲۰ مدرسه که پذیرای ۵۰ هزار دانش آموز بودند آسیب دیده اند. همچنین بیش از هزار واحد از حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی به شدت دچار خسارت شده اند.

در ادامه این گزارش گفته شده دست کم ۱۳ پناهجو از جمله دو فلسطینی در بین کشته شدگان هستند و آپارتمان‌های بیش از ۱۷۰ هزار ساکن این منطقه خسارت دیده اند.

دفتر امور بشر دوستانه سازمان ملل اعلام کرد علیرغم وارد شدن خسارت به سیلو‌های بندر بیروت، کمبود غذا پیش بینی نمی‌شود.

بنابر گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، این انفجار در بحبوحه بحران فلج کننده مالی و اقتصادی لبنان رخ داد و سازمان ملل پیش بینی کرده مردم برای بازسازی خانه‌های خود با مشکل روبرو شوند. اما بنابر این گزارش، دست کم ۵۵ درصد ساختمان‌ها اجاره‌ای بودند که ساکنان آن‌ها می‌توانند به جایی دیگر نقل مکان کنند.

در این گزارش همچنین در خصوص خیزش کرونا در این منطقه به دلیل رعایت نشدن مقررات فاصله گذاری اجتماعی در کمک‌های داوطلبانه به افراد آسیب دیده و همچنین اعتراضات در بیروت هشدار داده شده است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان