arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۵۰۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۱ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

تئاترشهر میزبان «اودیسه ۲۰۲۰» و «فقط چهل‌روزه بودم»

برنامه این هفته تالارهای نمایشی در حالی اعلام شد که دو نمایش جدید «اودیسه ۲۰۲۰» و «فقط چهل‌روزه بودم» در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌روند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنامه این هفته تالارهای نمایشی در حالی اعلام شد که دو نمایش جدید «اودیسه ۲۰۲۰» و «فقط چهل‌روزه بودم» در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌روند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش وپژوهش مجموعه تئاترشهر، تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر طی هفته جاری میزبان دو نمایش جدید به کارگردانی آرش دادگر و مسعود طیبی هستند.

اودیسه ۲۰۲۰، عنوان تازه ترین نمایشی است که از روز دوشنبه (۲۷ مرداد) به نویسندگی امین طباطبایی و کارگردانی آرش دادگر در تالار چهارسو به صحنه می رود. در نمایش اودیسه ۲۰۲۰، که هر روز ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه صحنه می‌رود. امین طباطبایی، آرش دادگر و ندا حبیبی به عنوان بازیگر حضور دارند.

به گفته آرش دادگر، نمایش اودیسه ۲۰۲۰ یک روایت نمایشی متفاوت درباره جنگ تروا وسازنده اسب چوبی است که اولیس شخصیت نمایش پس از ۱۰ سال آوارگی به خانه باز می گردد.

در تالار سایه نیز نمایش جدید دیگری به نام فقط چهل روزه بودم به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از روز جمعه (۲۴ مرداد) اجرای خود را آغاز کرد. فقط چهل روزه بودم، داستان زندگی زنی است که چهل روز با روح همسر نویسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگی می کند و حالا نقطه اوج داستان در چهلمین شب رخ می دهد. در این نمایش که ساعت ۱۹ به مدت ۴۵ دقیقه، روی صحنه می رود، ایمان‌ میرهاشمی و آرزو صفی‌یاری به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش جوادیه (بیست متری) به نویسندگی کهبد تارج، کارگردانی رضا بهرامی و بازی آرش فلاحت پیشه، آیه کیانپور، امیرعدل پرور، هومن بنایی نیز از ۱۶ مرداد اجرای خود را در تالار قشقایی تئاتر شهر آغاز کرده، و ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه به اجرای خود ادامه می دهد.

این اثر نمایشی قصه چهار نفر از بچه محله های جوادیه تهران است که در دهه شصت هر کدام زندگی خود را داشته اند و در حال حاضر که آنها مرده اند به محله خود می آیند و روایت خاطرات محله وزندگی خود را در گذشته می کنند.

نظرات بینندگان