arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

هزاران هکتار از زمین‌های کالیفرنیا در آتش سوخت

آتش‌سوزی‌های چند روز اخیر در بوته‌های نزدیک دریاچه "هاجز" در کالیفرنیا به بیش از ۵۰۰۰ هکتار زمین سرایت کرد و باعث شد دست‌کم ۱۰۰ خانوار مجبور به تخلیه خانه‌های خود شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آتش‌سوزی‌های چند روز اخیر در بوته‌های نزدیک دریاچه "هاجز" در کالیفرنیا به بیش از ۵۰۰۰ هکتار زمین سرایت کرد و باعث شد دست‌کم ۱۰۰ خانوار مجبور به تخلیه خانه‌های خود شوند.

شبکه خبری "ای‌بی‌سی" کالیفرنیا اعلام کرده است این آتش‌سوزی که "آتش دریاچه" نام گرفته است اولین بار صبح چهارشنبه گزارش شد و در همان روز به سرعت به اطراف سرایت کرد.

حدود ساعت ۱۶ روز چهارشنبه شعله‌های آتش فقط محوطه‌ای به بزرگی ۲۵ هکتار را در بر گرفته بود ولی طی دو ساعت این آتش به بیش از ۵۰۰۰ هکتار از مناطق مجاور سرایت کرد.

همچنین بنابر گزارش‌های شبکه خبری سی‌بی‌اس لس‌آنجلس، بعضی از این مناطق برای اولین بار از سال ۱۹۶۸ شاهد آتش‌سوزی‌ هستند.

رابرت گراسیا، رئیس واحد آتش‌سوزی در جنگل‌های ملی لس‌آنجلس به این شبکه خبری گفت: رفتار این آتش خیلی سریع و انفجاری است.

وی افزود: این رفتاری است که ما معمولا کمی دیرتر در فصل شاهد آن هستیم و بیشتر به خاطر بادهای شدید اتفاق می‌افتد. چوب‌های خشک، میزان پایین رطوبت هوا و آتش‌سوزی در این نقطه خاص که در شیب قرار دارد، شرایط لازم برای سرایت آتشی سریع را فراهم آورده است.

اداره پلیس شهرستان لس‌آنجلس دستور تخلیه اجباری حدود ۱۰۰ ساختمان را صادر کرده است.

بنابراین گزارش از قرار معلوم مرکزی برای اسکان افراد تخلیه شده در دبیرستان منطقه مهیا شده است ولی به خاطر نگرانی‌های حاصل از ویروس کرونا به افراد توصیه شده به جای حضور در ساختمان در خودروهای خود پناه بگیرند.

"آتش دریاچه" نیرویی عظیم ایجاد کرده که باعث شکل‌گیریِ چندین «گردباد آتشین» شده است، گردبادی که آتش را با خود حمل کرده و معمولا از شعله‌های آتش یا خاکستر تشکیل می‌شود.

مقامات هنوز تایید نکرده‌اند که خانه‌ای در این آتش سوخته باشد ولی دیده شده که شعله‌های آتش به چندین خانه در منطقه رسیده است.

عکسی که توسط آسوشیتد پرس گرفته شده خانه‌ای را نشان می‌دهد که در شعله‌های آتش می‌سوزد.

دیوید ریچاردسون، قائم مقام آتش‌نشانی شهرستان لس‌آنجلس گفت: بعضی از ساختمان‌های بیرونی منازل احتمالا در اثر آتش ویران شده‌اند.

بنا به گزارش‌های واصله حدود ۵۰۰ آتش‌نشان و ۲۰ تیم برای مقابله با این آتش فراخوانده شده‌اند، آتشی که صبح پنج‌شنبه هم در حال سرایت به مناطقی بیشتر بود.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامات محلی می گویند تاکنون هیچ جراحتی در اثر آتش‌سوزی گزارش نشده است. دلیل این آتش‌سوزی هم هنوز مشخص نیست ولی به گفته مقامات به خاطر چوب‌های خشک منطقه و شیب محل وقوع، آتش به سرعت در حال پیشروی است.

 ایسنا

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان