arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۹۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۲ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

هاشمی طبا: قرارداد ویلموتس شائبه برانگیز است / هیات رئیسه و رئیس سابق مسئول‌اند

مصطفی هاشمی طبا گفت: حتما شائبه برانگیز است چون این کار عاقلانه نیست. به راستی ما چقدر باید وامدار مربیان خارجی باشیم؟ وی افزود: اعضای هیئت رئیسه مسوول هستند و باید پاسخگو باشند. واقعا روش انعقاد قرارداد با ویلموتس بسیار عجیب است. اما به هر حال باید روش این انعقاد این قرارداد بررسی و همه زوایای آن مشخص شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی می‌گوید روش انعقاد قرارداد با ویلموتس شائبه برانگیزاست.

مصطفی هاشمی طبا در گفت و گو با ایسنا، درباره قرارداد مایک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران و محکومیت ۶ میلیون یورویی در این قرارداد اظهار کرد: در انعقاد این قرارداد همه چیز اشتباه بوده است وقتی رئیس فدراسیون فوتبال ایران سریع به یک کشور دیگر می‌رود و در آن جا با مربی قرارداد می‌بنند حتما اشکالی وجود دارد به نوعی آقای تاج مجبور بوده است که این قرارداد را ببند. تاج یا از طرف خودش یا از طرف دیگران تحت فشار بود که هر چه سریعتر این قرارداد را منعقد کند. بنابراین از ابتدای کار همه چیز اشتباه بود و اشتباه هم پیش رفت.

او در ادامه درباره این که اگر مهدی تاج با فشارهای بیرونی حاضر به انعقاد قرارداد با ویلموتس شده و آیا حالا باید او را مقصر دانست گفت: قطعا رئیس وقت فدراسیون فوتبال مقصر است.مسئولیت این قرارداد با خود آقای تاج است. اگر هم کسی دستور داده باشد باز هم مسئولیت با آقای تاج است. کسانی که دستور دادند معاون جرم محسوب می‌شوند نه متهم اصلی. انسان‌ها خودشان قدرت تصمیم گیری دارند بنابراین باید با عقلشان فکر کنند تا بهترین تصمیم را بگیرند. البته من نمی دانم آیا به راستی کسی برای انعقاد این قرارداد دستوری داده است یا نه. اما من فکر می‌کنم آقای تاج برای امضا کردن قرارداد ویلموتس یا انگیزه شخصی داشته است یا کسانی دستور دادند این قرارداد امضا شود. اما سوال من از این دوستان این است مربی که به ایران نیامده و از امکانات ورزشی ما اطلاع ندارد چطور خیلی راحت با او قرارداد می‌بندید؟ روسای فدراسیون خیلی سریع به بلژیک رفتند و در سفارت ایران مذاکره کردند و بعد هم خارج از سفارت قرارداد بستند.

او در پاسخ به این سوال که آیا انعقاد این قرارداد شائبه برانگیز نیست گفت: حتما شائبه برانگیز است چون این کار عاقلانه نیست. به راستی ما چقدر باید وامدار مربیان خارجی باشیم؟ چرا باید منتظر باشیم خارجی‌ها کاری برایمان بکند؟ مگر فوتبال چه هست که به خارجی‌ها باج می‌دهیم. پول این مربیان خارجی به جیب چه کسی می‌رود و چه کسانی تبانی می کنند؟ این رویه سال‌هاست ادامه دارد و کسی هم پاسخی به این سوال‌ها نمی‌دهد از یک طرف بی جهت مربی مثل شفر را اخراج می‌کنند و ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار یورو خسارت به باشگاه وارد می‌کند از طرف دیگر قرارداد این چنینی امضا می‌کند.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چه نقشی در انعقاد این قرارداد دارند گفت: آنها هم مسوول هستند و باید پاسخگو باشند. واقعا روش انعقاد قرارداد با ویلموتس بسیار عجیب است. اما به هر حال باید روش این انعقاد این قرارداد بررسی و همه زوایای آن مشخص شود. چه اتفاقی رخ داده و حالا پول زیادی از این مملکت باید خارج شود.

هاشمی طبا در ادامه درباره این که قاضی زاده هاشمی عنوان کرده غرامت ویلموتس باید از دست اندرکاران امضای قرارداد گرفته شود، گفت: کسانی که می‌روند و چنین قراردادهای می‌بنند و با سرمایه مملکت بازی می کنند مسوول هستند نمی‌شود کنار بروند و مسئولیتی را نپذیرند. الان هم باید کمیته حقوقی فدراسیون پرونده را تا روز آخر در هر مجمع قضایی را می‌تواند پیگیری کنند تا حق و حقوق ایران را برگرداند.

نظرات بینندگان