arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۹۳۳۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

کودتای نظامی در مالی / وزیر خارجه و رئیس پارلمان بازداشت شدند

منابع خبری از حضور پر تعداد نظامیان ارتش مالی در پایتخت این کشور و تیراندازی خبر داده و از آن با عنوان «کودتا» یاد کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

منابع خبری از حضور پر تعداد نظامیان ارتش مالی در پایتخت این کشور و تیراندازی خبر داده و از آن با عنوان «کودتا» یاد کردند.


به گزارش  فارس، خبرها از شورش یگان‌های ارتش مالی در پادگانی در نزدیکی «باماکو» پایتحت این کشور خبر می‌دهند و برخی منابع گفته‌اند که اتفاقات پیش آمده یک کودتاست و وزیر خارجه، دارایی و رئیس پارلمان بازداشت شده‌اند.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، صدای تیراندازی شدید و انفجارها در اطراف پادگان شنیده می‌شود و خبرگزاری اسپوتنیک نیز به نقل از منابع خود نوشته است که شورش در پادگان «کاتی» در اطراف پایتخت روی داده و یک منبع دیگر نیز گفت که تعدادی از وزرا و افسران عالی‌رتبه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

یک منبع نظامی نیز به اسپوتنیک گفت که شهر «باماکو» محاصره شده است. اما هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه چه اتفاقاتی در مالی در شرف وقوع است، در دست نیست.

در همین حال خبرگزاری رویترز نیز به نقل از سفارت نروژ در مالی نوشت که یگان‌های ارتش در محله‌های پایتخت حضور دارند و دست به تمرد زده‌اند. این سفارتخانه از اتباع خود خواست تا احتیاط کرده و از خانه‌هایشان خارج نشوند.

مخالفان دولت «ابراهیم بوبکر کیتا» پیش از این در فراخوانی خواستار حضور مردمی گسترده در روز سه شنبه (امروز) در «باماکو» شده بودند.

نظرات بینندگان