arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۹۵۳۲
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۴ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

سومین قسمت از مجموعه «نیکولا کوچولو» ساخته می‌شود

پروژه ساخت سومین اقتباس سینمایی از ماجراهای «نیکولا کوچولو» ( Le Petit Nicolas) اثر «رونه روسینی» این هفته آغاز شد و این فیلم اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) روی پرده می‌رود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پروژه ساخت سومین اقتباس سینمایی از ماجراهای «نیکولا کوچولو» ( Le Petit Nicolas) اثر «رونه روسینی» این هفته آغاز شد و این فیلم اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) روی پرده می‌رود.

به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی فیگارو، خبر خوش برای طرفداران نیکولا کوچولو این که تصویربرداری سومین اقتباس سینمایی از ماجراهای این مشهورترین بچه مدرسه‌ای ادبیات فرانسه، دوشنبه این هفته آغاز شد. این فیلم که گنجینه‌های نیکولا کوچولو (Le Trésor du Petit Nicolas) نام دارد، ۶ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۴ مهر ۱۴۰۰) اکران می‌شود.

پس از ماجراهای دو قسمت قبل یعنی نیکولا کوچولو (۲۰۰۹) و تعطیلات نیکولا کوچولو (۲۰۱۴)، نیکولا در این قسمت با یک تغییر بزرگ روبه رو می‌شود. داستان از این قرار است که وقتی پدر خانواده ترفیع می‌گیرد و اعلام می‌کند همگی باید به جنوب فرانسه نقل مکان کنند، دنیای کوچک نیکولا به هم می‌ریزد.

در قسمت جدید، ژان-پل روو (Jean-Paul Rouve) و اودری لامی (Audrey Lamy‌) جای کاد مِراد (Kad Merad) و والری لمرسیر (Valérie Lemercier) را در نقش والدین نیکولا می‌گیرند و ایلان دبرابانت (Ilan Debrabant) نیز نقش اصلی را بازی می‌کند.

نیکولا کوچولو و ماجراهایی که برای او اتفاق می‌افتد موضوع یکی از آثار ادبیات کوچک و نوجوان است که در سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۵ میلادی توسط رونه روسینی نوشته شد و ژان ژک سامپه کار تصویرگری آن را انجام داد. در این مجموعه داستانی، ماجراها و تجربیات پسر کوچکی به نام نیکولا به زبان ساده و طنز روایت می‌شود.

جمشید ارجمند ترجمه این مجموعه کتاب‌ را در سال ۱۳۶۳ و با همکاری نشر شینلام آغاز کرد. بعدها انتشارات هرمس نیز این کتابها را با ترجمه امیرحسین مهدی‌زاده، ویدا سعادت، فریبا سعادت و آفاق حامدهاشمی روانه بازار کرد.

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان