کد خبر: ۵۷۰۰۳۳
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۱ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۹

MMA در انتظار خواهران منصوریان

بعد از گذشت چند روز از انتشار حکمی که باعث محرومیت ۲۰ ماهه شهربانو و ۸ ماهه سهیلا منصوریان شده بود، خواهران منصوریان تصاویر روی صفحه اینستاگرام خود منتشر کردند و خبر از امضای قراردادی جدید برای حضور در مسابقات آزاد داده‌اند. اینطور به نظر می‌رسد که شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان با قراردادی که با یک کمپانی امضا کرده‌اند، به دنبال حضور در مسابقات MMA هستند؛ راهی که در چند سال اخیر تعدادی از ورزشکاران رزمی در پیش گرفته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در هفته‌های اخیر سوژه اصلی ووشوی ایران، محرومیت شهربانو و سهیلا منصوریان توسط فدراسیون و اختلافاتی که به وجود آمده،‌ بوده است. با اینکه خواهران منصوریان محرومیت خود را ناعادلانه می‌دانستند و معتقد بودند نباید به خاطر چند پست اینستاگرامی و اعتراض به انتخاب مریم هاشمی محروم شوند، فدراسیون نشین ها اعلام کردند برخی مسائل را در این پرونده نمی توانند اعلام کنند؛ اگرچه دلایلی هم برای این محرومیت توسط کمیته انضباطی بیان کردند.

به گزارش ورزش سه، حالا بعد از گذشت چند روز از انتشار حکمی که باعث محرومیت 20 ماهه شهربانو و 8 ماهه سهیلا منصوریان شده بود، خواهران منصوریان تصاویر روی صفحه اینستاگرام خود منتشر کردند و خبر از امضای قراردادی جدید برای حضور در مسابقات آزاد داده‌اند.

اینطور به نظر می‌رسد که شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان با قراردادی که با یک کمپانی امضا کرده‌اند، به دنبال حضور در مسابقات MMA هستند؛ راهی که در چند سال اخیر تعدادی از ورزشکاران رزمی در پیش گرفته‌اند.

عقد این قرارداد و رونمایی از این تصمیم، واکنش غیرمستقیم خواهران منصوریان به تصمیم فدراسیون ووشو مبنی بر محرومیت آن‌ها بوده؛ اگرچه الهه منصوریان هم که شامل محرومیت نشده بود، در کنار خواهرانش در این راه قرار دارد.

به نظر می آید که خواهران منصوریان بعد از سال ها حضور در تیم ملی، قید شرکت در مسابقات ووشو را زده اند و از این پس قصد دارند وارد MMA شوند. تنها ابهام در میان اما شکل برگزاری مسابقات MMA است که در ایران هم یک رشته غیرقانونی به حساب می آید. تاکنون هیچ زن مسلمانی با حجاب در این رقابت ها حاضر نشده، اما خواهران منصوریان از عقد قرارداد خود به نحوی خبر دادند که برای اولین بار به عنوان زنان مسلمان و محجبه بتوانند در قفس مبارزه کنند.

با اینکه رشته MMA در ایران هیچ گونه فعالیت قانونی ندارد، اما منعی برای ورزشکاران در سال‌های اخیر جهت ورود به این رشته ایجاد نشده. حتی امیر علی اکبری که به بالاترین سطح مسابقات در MMA رسیده و در چند سازمان مبارزه کرده، جزو چهره های شناخته شده ورزش ایران به حساب می آید. حالا خواهران منصوریان هم می خواهند تابوشکنی کنند و برای اولین بار به عنوان زنان مسلمان وارد این مبارزات شوند. بدون شک جوایز دلاری که در مسابقات MMA توزیع می شود، دلیل ورود خیلی از ورزشکاران ایرانی به این رشته در سال های اخیر بوده است.

نظرات بینندگان