arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۳۷۵۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۹

توکیو: انتخابات زودهنگام ژاپن قطعا پیش از برگزاری انتخابات آمریکا برگزار می‌شود

وزیر دفاع ژاپن از برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش خبر داد و گفت که این انتخابات قبل از انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا، در اکتبر (مهرماه) برگزار می شود. دو هفته قبل بود که شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در ظرف یک هفته دو بار به بیمارستان مراجعه کرده بود و بعد از وخیم شدن وضعیت سلامتی‌اش کناره‌گیری خود را در نشستی خبری اعلام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر دفاع ژاپن از برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش خبر داد و گفت که این انتخابات قبل از انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا، در اکتبر (مهرماه) برگزار می شود.

روزنامه "جِپین تایمز" ژاپن روز پنجشنبه گزارش داد که تارو کونو، وزیر دفاع این کشور احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه اکتبر در کشورش را زیاد دانست و گفت که بی تردید این انتخابات قبل از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) در آمریکا برگزاری خواهد شد.

وی عصر دیروز در یک کنفرانس مجازی در مرکز تحقیقات استراتژیک و بین‌الملی (CSIS) در واشنگتن گفت که دوشنبه آینده رهبر جدید حزب لیبرال دمکرات ژاپن نیز انتخاب می شود.

کانو همچنین از احتمال انجام تغییراتی در کابینه دولت کشورش خبر داد و در عین حال تاکید کرد که حزب لیبرال دمکرات روز چهارشنبه نخست وزیر کشور را برای انتخابات ماه اکتبر معرفی خواهد کرد.

وی در این خصوص گفت: برگزاری این انتخابات زود هنگام در کشورمان بیشتر بدان حائز اهمیت است که می توانیم مسابقات المپیک و پاراالمپیک که تا تابستان سال آینده به تعویق افتاده بود را بعد از این انتخابات برگزار کنیم.

دو هفته قبل بود که شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در ظرف یک هفته دو بار به بیمارستان مراجعه کرده بود و بعد از وخیم شدن وضعیت سلامتی‌اش کناره‌گیری خود را در نشستی خبری اعلام کرد.

این سیاست مدار ۶۵ ساله ۸ سال نخست‌وزیر ژاپن بود.

شینزو آبه طولانی‌ترین دوره نخست‌وزیری در تاریخ ژاپن را دارد. او برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به مقام نخست‌وزیری انتخاب شد اما به دلیل بیماری روده کم‌تر از یک سال بعد استعفا کرد. آبه دوباره در سال ۲۰۱۲ به عنوان رئیس دولت انتخاب شد. او در آن زمان گفته بود که بر بیماری خود غلبه کرده است.

البته محبوبیت نخست‌وزیر ژاپن در دوره همه گیری کرونا در نظرسنجی‌ها نیز سقوط کرد. ژاپن از لحاظ شدت شیوع کرونا در میان کشورهای جهان موقعیت بهتری دارد، با این حال دولت این کشور با انتقادات شدیدی روبروست که نتوانسته با پیامدهای اقتصادی اپیدمی کرونا به اندازه کافی مقابله کند.

نظرات بینندگان