کد خبر: ۵۷۴۱۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۸ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹

طالبان: برای ابراز حسن نیت در مذاکرات ۲۲ نیروی دولتی آزاد شدند

سخنگوی گروه طالبان در توئیتی اعلام کرد که برای نشان دادن حسن نیت در مذاکرات بین افغانستانی، این گروه ۲۲ تن از نیروهای دولتی را از زندان آزاد کردند. مجاهد افزوده است که مسئولان امور کمیسیون زندانیان طالبان به افراد آزاد شده یکدست لباس و کرایه ماشین نیز پرداخته و آنها را آزاد کردند. وی اضافه کرده است که این اقدام طالبان برای ایجاد فضای اعتماد و پیشرفت روند صلح صورت گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی گروه طالبان در توئیتی اعلام کرد که برای نشان دادن حسن نیت در مذاکرات بین افغانستانی، این گروه ۲۲ تن از نیروهای دولتی را از زندان آزاد کردند.

به گزارش ایرنا، ذبیح الله مجاهد امروز شنبه در توئیتی نوشت که این افراد در جنگ‌های مختلف توسط افراد طالبان دستگیر شده بودند که امروز به دستور ملاهبت الله رهبر این گروه برای ابراز حسن نیت در مذاکرات از زندان این گروه در استان هلمند آزاد شدند.

مجاهد افزوده است که مسئولان امور کمیسیون زندانیان طالبان به افراد آزاد شده یکدست لباس و کرایه ماشین نیز پرداخته و آنها را آزاد کردند. وی اضافه کرده است که این اقدام طالبان برای ایجاد فضای اعتماد و پیشرفت روند صلح صورت گرفته است.

وی از دولت افغانستان نیز خواسته است که از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و گام‌های مثبتی را مانند این گروه بردارند.

روند آزادی زندانیان طالبان و دولتی بزرگترین مانع آغاز گفت‌وگوهای صلح پس از امضای توافقنامه آمریکا با طالبان بود که طی چند ماه گذشته با انواع موانع مواجه شد.

فرانسه و استرالیا که با آزادی شش تن از زندانیان طالبان مخالف بودند، روز گذشته نیز پس از انتقال این افراد به قطر، اعتراض شدید خود را با دولت افغانستان مطرح کردند.

نظرات بینندگان