arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۴۳۹۳
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۲ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹

ترکیه کشتی دوم تحقیقاتی را به دریای سیاه اعزام می‌کند

ترکیه در اقدامی که احتمالا بر تنش‌ها در منطقه خواهد افزود از اعزام کشتی دوم حفاری به دریای سیاه خبر داد. وزیر انرژی ترکیه در توییت خود نوشت که کشتی «کانونی» عملیات حفاری را در دریای سیاه آغاز می‌کند. وی افزود که این کشتی از کشتی «فاتح» پشتیبانی می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترکیه در اقدامی که احتمالا بر تنش‌ها در منطقه خواهد افزود از اعزام کشتی دوم حفاری به دریای سیاه خبر داد.

به گزارش فارس، ترکیه در اقدامی که ممکن است بر تنش‌ها در منطقه بیفزاید از اعزام کشتی دوم تحقیقاتی خود به دریای سیاه خبر داده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «فاتح دونمز» وزیر انرژی ترکیه غروب یکشنبه در توییتی نوشت که دومین کشتی حفاری این کشور برای عملیات عازم دریای سیاه می‌شود.

وزیر انرژی ترکیه در توییت خود نوشت که کشتی «کانونی» عملیات حفاری را در دریای سیاه آغاز می‌کند. وی افزود که این کشتی از کشتی «فاتح» پشتیبانی می‌کند.

وزیر انرژی ترکیه به مکان فعالیت این کشتی حفاری اشاره‌ای نکرد. کشتی کانونی اینک در آنتالیا در جنوب ترکیه پهلو گرفته است. وزیر انرژی ترکیه ماه گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری در اعماق دریا برای یافتن گاز طبیعی ادامه خواهد داشت.

ترکیه اینک در حال انجام عملیات در دریای مدیترانه است و این اقدام منجر به تنش این کشور با یونان و قبرس بابت منابع بالقوه هیدرو کربن در منطقه شده است. در بحبوحه تنش‌ها در منطقه بین ترکیه با یونان و قبرس، وزارت دفاع ترکیه از برگزاری رزمایش سه روزه مجاور سواحل قبرس با مهمات واقعی خبر داده است.

ترکیه اعلام کرده یک رزمایش دریایی با مهمات واقعی را در شمال قبرس برگزار خواهد کرد. اعلام برگزاری این رزمایش تنها مدتی کوتاه پس از هشدار سران کشورهای جنوب اروپا بود که از آمادگی برای تحریم علیه آنکارا خبر دادند.

نظرات بینندگان