arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹

قرنطینه به بهتر شدن فیلم شریدر کمک کرد/ اتمام کار در دوران کرونا

با وجود متوقف شدن فیلمبرداری پروژه پل شریدر در ماه مارس به دلیل کرونا، وی موفق شد تا با کمک اسکورسیزی این فیلم را در نیمه جولای در می‌سی‌سی‌پی به پایان ببرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با وجود متوقف شدن فیلمبرداری پروژه پل شریدر در ماه مارس به دلیل کرونا، وی موفق شد تا با کمک اسکورسیزی این فیلم را در نیمه جولای در می‌سی‌سی‌پی به پایان ببرد.

 به نقل از ایندی وایر، فیلم «شمارنده کارت» به کارگردانی پل شریدر یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال است و شاید بتوان آن را مهم‌ترین فیلم مستقلی خواند که توانست در دوران قرنطینه کار ساختش را تمام کند. این فیلم با بازی اسکار ایزاک در نقش اصلی ساخته شده است. وی یک قمارباز و سرباز سابق است که قصد دارد تا به مرد جوانی کمک کند که بتواند از یک دشمن قدیمی انتقام بگیرد.

تای شرایدن، تیفانی هدیش و ویلم دافو دیگر بازیگران این فیلم هستند.

تولید این فیلم ماه مارس به دلیل کرونا متوقف شد. این در حالی بود که فقط ۵ روز از ادامه فیلمبرداری آن باقی مانده بود.

با این حال شریدر و گروه تولیدش موفق شدند تا ادامه فیلم را در می‌سی‌سی‌پی بسازند و در نیمه جولای ساخت آن را به پایان ببرند.

شریدر ۷۴ ساله در مصاحبه‌ای از نحوه کامل کردن فیلم سخن گفته و اینکه شماری از همکاران برای اتمام این تولید به وی کمک کردند که مارتین اسکورسیزی هم از جمله آنها بود. این در حالی است که شریدر نویسنده فیلمنامه شماری از فیلم‌های اسکورسیزی از جمله «راننده تاکسی» و «گاو خشمکین» وی بوده است.

وی گفت: داشتم تدوین می‌کردم. تدوین‌گر من در نیوجرسی بود و دستیار تدوین در تنسی، بنابراین همگی به صورت مجازی تدوین می‌کردیم. چهار سکانس از دیالوگ‌های کلیدی از شخصیت‌های اصلی را هم فیلمبرداری نکرده بودم. بعد موفق شدم فیلم را برای چند تن از افرادی که برای‌شان احترام قائلم به نمایش درآورم، از جمله اسکورسیزی که تهیه‌کننده اجرایی پروژه است، و نیز کنت جونز فیلمساز و برنامه‌ریز و چند نفر دیگر. چیزی که از آن‌ها پرسیدم این بود: چهار سکانس دیگر باید فیلمبرداری شود. می‌توانم بازنویسی کنم. چیزی جا مانده؟ چیزی باید اضافه کنم؟ چطور باید این سکانس‌ها را بنویسم؟

شریدر گفت پاسخ این افراد موجب شد او فیلمش را به پایان برساند.

شریدر در ادامه گفت این سکانس‌ها را بازنویسی کرد و روابط شخصیت‌ها هم خیلی بهتر شد. وی افزود: در همه فیلم‌ها این اتفاق نمی‌افتد. فیلمبرداری مجدد این صحنه‌ها هزینه زیادی داشت… سه چهارم کار انجام شده بود و من یک چهارم سکانس‌های اصلی را بازنویسی کردم. اگر فیلمبرداری ادمه می‌یافت متوجه این نقص‌ها نمی‌شدم و بعد در اتاق تدوین می‌زدم توی سر خودم.

تاریخ پخش فیلم «شمارنده کارت» شریدر هنوز مشخص نشده و به گفته وی فیلم تقریباً تمام شده و در یک ساعت و ۴۹ دقیقه جمع شده است.

وی گفته است که باید موسیقی متن اضافه شود و جلوه‌های ویژه هم هنوز باقی مانده است.

این در حالی است که در زمان متوقف شدن فیلم به دلیل ابتلای یکی از عوامل به کرونا، وی به تهیه کنندگان اعتراض کرده و گفته بود ترجیح می‌داد فیلمش را تمام می‌کرد و می‌مرد تا از ترس کرونا آن را در آخرین گام‌های فیلمبرداری متوقف می‌کرد.

شریدر فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر است و آخرین بار سال ۲۰۱۹ برای «اولین اصلاح شده» نامزدی اسکار را در بخش بهترین فیلمنامه اوریجینال کسب کرد. وی برای همین فیلم نامزدی بهترین فیلمنامه و کارگردانی را از جوایز اسپریت برای فیلم‌های مستقل دریافت کرد.

 مهر

نظرات بینندگان