arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۴۴۵۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹

هشدار پلیس به خرده‌فروشان مواد مخدر اطراف مدارس و تفریح‌گاه‌ها

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: فعالیت خرده‌فروشان انواع مواد مخدر در اطراف مراکز آموزشی، تفریحی و عمومی از جمله خط قرمزهای این پلیس است و به صورت جدی و براساس قانون با این افراد برخورد می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: فعالیت خرده‌فروشان انواع مواد مخدر در اطراف مراکز آموزشی، تفریحی و عمومی از جمله خط قرمزهای این پلیس است و به صورت جدی و براساس قانون با این افراد برخورد می‌شود.

سردار مجید کریمی   افزود: در راستای مبارزه با خرده فروشان موادمخدر در اطراف مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه ها، مراکز تفریحی و تفرجگاه ها و همچنین اماکن عمومی، پلیس به صورت نامحسوس به مقابله با آنها می پردازد تا نوجوانان و جوانان در دام چنین افرادیگرفتار نشوند.

وی ادامه داد: دو سالی است که طرحی با عنوان «زنگ نشاط» در مراکز آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه ها و با شروع سال تحصیلی برگزار می شود که در قالب این طرح همکاران ما در اطراف مدارس، مراکز آموزشی و اماکن عمومی که دانشجویان و دانش آموزان در آن تردد دارند، حضور یافته تا از فروش و توزیع موادمخدر و مصرف آن در اطراف این مراکز جلوگیری شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر افزود: این طرح از ۱۵ شهریور ماه آغاز شده و اجرای آن به همکاران ناجا در سراسر کشور ابلاغ شده است که به صورت آشکار و پنهان کارهای انتظامی و اطلاعاتی انجام داده تا توزیع کنندگان مواد مخدر شناسایی شوند.

سردار کریمی ادامه داد: افرادی که در اطراف مدارس اقدام به فروش مواد مخدر می کنند، باید آگاه باشند که پلیس به صورت جدی با آنها برخورد خواهد کرد، از سوی دیگر از مردم می خواهیم که با پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری کنند و با مشاهده هر گونه توزیع مواد در اطراف مراکز آموزشی و اماکن عمومی، موارد را از طریق پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند تا همکاران ما نسبت به جمع آوری آن ها اقدام کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: خرده فروشان مواد مخدر آگاه باشند، چنانچه در اطراف مدارس و مراکز آموزشی فعالیت کرده و نا امنی و آرامش را از مردم سلب کنند با برخورد پلیس مواجه می شوند، هر چند مشکل قانونی داریم اما خسته نمی شویم و اقدامات ما در راستای مبارزه با مواد مخدر ادامه دارد. در این راستا افرادی را ۱۰ یا ۲۰ بار گرفته ایم اما اگر لازم باشد حتما بار دیگر با آنها برخورد می کنیم، براین اساس هشدار لازم را به این افراد می دهیم که مراقب باشند و تصور نکنند، می توانند به کار خود ادامه دهند.

سردار کریمی افزود: در سال ۹۹ به منظور پیشگیری در مصرف مواد مخدر، سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان اعم از دانش آموزان و دانشجویان به صورت چهره به چهره تحت آموزش قرار گرفتند که به دلیل شیوع کرونا اکنون این طرح متوقف شده است.

ایرنا

نظرات بینندگان