کد خبر: ۵۷۴۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹

وزیر خارجه قطر : مردم فلسطین از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر که در واشنگتن به سر می برد، با بیان اینکه جهان اسلام نباید از پیگیری مساله فلسطین خسته شود تاکید کرد که مردم فلسطین هر روز از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وی در مصاحبه با سرویس «جهان بینی امروز (Today’s WorldView)» روزنامه واشنگتن پست ضمن حمایت از هدف بلند مدت تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی ورای مرزهای اشغال شده ۱۹۶۷، تاکید کرد که ما نیاز به یافتن یک راه حل عادلانه برای فلسطینی‌ها داریم.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت که بر خلاف معامله قرن دولت ترامپ که زمین‌های زیادی را به اسرائیل واگذار می‌کند و تضمینی برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی ندارد، ابتکار صلح عربی یک مبنای عادلانه برای مذاکرات فراهم آورده است.

وزیر خارجه قطر تصریح کرد که دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تمایلی برای گفتگوی سازنده با فلسطینی‌ها نشان نداده است.

وی با اشاره به اینکه نظر فلسطینی‌ها در مورد توافق مهم تلقی می‌شود، اضافه کرد که این به تصمیم ما یا آمریکا بستگی ندارد.

اظهارات وزیر امور خارجه قطر درباره مساله فلسطین در حالی است که حکام امارات و بحرین تحت فشار های فزاینده آمریکا اقدام به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس کرده اند و به همین منظور وزیران خارجه خود را برای امضای قرارداد به واشنگتن فرستاده اند.

دیپلمات ارشد قطری در مورد اختلافات و تنش‌ها در منطقه گفت که قطر نمی‌خواهد شاهد تنش در منطقه باشد و از دیدگاه قطر منطقه نیاز به آرامش بیشتری دارد همچنین به جای خرید تجهیزات نظامی باید تمرکز بیشتری بر روی رفاه و توسعه داشت.

وی ابراز امیدواری کرد که روند تحولات منطقه تهدیدی برای کشورهای دیگر نباشد.  

نظرات بینندگان