arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۴۷۷۲
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۸ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹

معاون استاندار: ورود کاروان‌های پیاده به خراسان رضوی ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: ورود کاروان‌های پیاده به این استان در ایام پایانی ماه صفر ممنوع است. وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز این استان در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارد، امسال نمی‌توانیم پذیرای این عزیزان و کاروان‌های پیاده عزاداری در مشهد باشیم و از آنان درخواست می‌کنیم به این استان سفر نکنند و ثبت نام برای کاروان پیاده در این زمینه انجام نشود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: ورود کاروان‌های پیاده به این استان در ایام پایانی ماه صفر ممنوع است.

به گزارش ایرنا، حسن جعفری روز سه‌شنبه در حاشیه شصت و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران افزود: در روزهای پایانی ماه صفر سالهای گذشته مردم عزادار نقاط مختلف ایران اسلامی طبق سنت چند ساله در قالب کاروان‌های پیاده عزاداری برای شرکت در مراسم سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی به مشهد سفر می‌کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز این استان در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارد، امسال نمی‌توانیم پذیرای این عزیزان و کاروان‌های پیاده عزاداری در مشهد باشیم و از آنان درخواست می‌کنیم به این استان سفر نکنند و ثبت نام برای کاروان پیاده در این زمینه انجام نشود.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی گفت: امیدواریم در زمان مناسب با از بین رفتن کرونا بتوانیم پذیرای زائران امام رئوف (ع) در مشهد باشیم.

وی افزود: در این جلسه وضعیت استان و روند درمان و شرایط بیماران کرونایی بررسی شد و هنوز در وضعیت قرمز و هشدار در این زمینه قرار داریم و روند نزولی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این استان متوقف شده است.

جعفری ادامه داد: از مردم درخواست می‌شود پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و دغدغه والدین و فرهنگیان، تصمیم هایی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اتخاذ شد.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظرات بینندگان