کد خبر: ۵۷۵۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۰ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۹

گفت‌وگوی پومپئو و وزیر خارجه امارات درباره ایران

وزرای خارجه آمریکا و امارات چهارشنبه شب ضمن دیدار با یکدیگر در واشنگتن درباره تحولات منطقه از جمله ایران گفت‌وگو کردند. وزیر خارجه آمریکا در پیام توئیتری خود ضمن مطرح کردن ادعاهای تکراری درباره ایران گفت که در این دیدار درباره رفتار «مخرب» ایران و لزوم مقابله با نفوذ این کشور در منطقه نیز بحث و گفت‎وگو صورت گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزرای خارجه آمریکا و امارات چهارشنبه شب ضمن دیدار با یکدیگر در واشنگتن درباره تحولات منطقه از جمله ایران گفت‌وگو کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسکای نیوز، «مایک پومپئو» وزیر خارجه ایالات متحده و «عبدالله بن زاید آل نهیان» همتای اماراتی وی در واشنگتن با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

پومپئو در صفحه توئیتر خود نوشت: در این دیدار امضای توافق عادی سازی روابط امارات با اسرائیل را به وزیر خارجه امارات تبریک گفته‌ام.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با عبدالله بن زاید، توافق سازش بین امارات و بحرین با اسرائیل را «دستآوردی بزرگ» خواند.

با وجود مخالفت فلسطینیان و واکنش‌های بین‌المللی، توافق عادی سازی کامل روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی سه شنبه شب در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امضا رسید.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه پیام توئیتری خود ضمن مطرح کردن ادعاهای تکراری درباره ایران گفت که در این دیدار درباره رفتار «مخرب» ایران و لزوم مقابله با نفوذ این کشور در منطقه نیز بحث و گفت‎وگو صورت گرفته است.

نظرات بینندگان