کد خبر: ۵۷۵۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹

ادعای نتانیاهو: تشکیلات خودگردان پس از انتخابات آمریکا به میز مذاکره بازمی‌گردد

نخست وزیر اسرائیل مدعی شد: فلسطینیان پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پای میز مذاکره بازخواهند گشت. وی اعلام کرد: درصورتی که فلسطینی‌ها به میز مذاکره بازگردند، با آنان بر اساس طرح معامله قرن ترامپ گفت وگو خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست وزیر اسرائیل مدعی شد: فلسطینیان پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پای میز مذاکره بازخواهند گشت.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الرای الیوم، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر آینده تشکیلات خودگردان فلسطین به پای میزمذاکره باز خواهد گشت.

بنیامین نتانیاهو با اشاره به توافق عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی مدعی شد: پس از امضای این توافقات فلسطینی‌ها گزینه‌ای ندارند جزء اینکه به پای میز مذاکره بازگردند.

وی اعلام کرد: درصورتی که فلسطینی‌ها به میز مذاکره بازگردند، با آنان بر اساس طرح معامله قرن ترامپ گفت وگو خواهد شد.

بر اساس معامله قرن باید بخش قابل توجهی از کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی فلسطین الحاق شود و با این کارتشکیل دولت فلسطینی عملا از بین خواهد رفت لذا فلسطینی‌ها به شدت با طرح آمریکایی معامله قرن مخالفت کرده‌اند.

در همین حال، امضای توافق عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی سبب شد تا تمام گروه‌های فلسطینی درخصوص مقاومت دربرابر تل آویو متحد شوند.

در این اتحاد ملی جریان‌هایی همچون جنبش فتح که معتقد به مذاکره هستند، مشاهده می‌شوند تا گروه‌های جهادی همچون حماس.

تشکیلات خودگردان فلسطین که بیشتر اعضای آن برخاسته از جنبش فتح است، در واکنش به عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونستی سفیر خود را از ابوظبی و منامه فراخواند و به روابط دیپلماتیک با امارات و بحرین پایان داد.

فلسطینی‌ها امروز در اعتراض به عادی سازی روابط منامه و ابوظبی با تل آویو تظاهرات می کنند.

نظرات بینندگان