کد خبر: ۵۷۵۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۲۲ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹

کاخ سفید: ترامپ به امیر کویت برای تلاش‌هایش در حل مساله محاصره قطر، «نشان لیاقت» داد

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به «شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت برای تلاش‌هایش در حل مساله محاصره قطر توسط همسایگان عربش، «نشان لیاقت» داد. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: امیر کویت یک دیپلمات بی‌همتا نیز به شمار می‌آید که ۴۰ سال به عنوان وزیر خارجه کشورش خدمت کرده است. میانجیگری خستگی‌ناپذیر وی برای حل مسائل خاورمیانه باعث کاهش شکاف‌ها در بحرانی‌ترین شرایط شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به «شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت برای تلاش‌هایش در حل مساله محاصره قطر توسط همسایگان عربش، «نشان لیاقت» داد.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: امیر کویت به عنوان یکی از رهبران خاورمیانه در دهه‌های گذشته، یک شریک و دوست واقعی برای آمریکا بوده است.

این بیانیه می افزاید: امیر کویت یک دیپلمات بی‌همتا نیز به شمار می‌آید که ۴۰ سال به عنوان وزیر خارجه کشورش خدمت کرده است. میانجیگری خستگی‌ناپذیر وی برای حل مسائل خاورمیانه باعث کاهش شکاف‌ها در بحرانی‌ترین شرایط شده است.

«شیخ ناصر بن صباح الأحمد الصباح» پسر ارشد امیر کویت به نمایندگی از پدرش در یک مراسم خصوصی این نشان را دریافت کرد.

امیر کویت در ماه ژوئیه با یک هواپیمای C-۱۷ نیروی هوایی آمریکا به ایالات متحده رفت و در بیمارستانی در آن کشور بستری شد. وی همچنان در «کلینیک مایو» بستری است.

نشان لیاقت یکی از نشان‌های افتخار در آمریکاست که صرفا توسط رئیس جهموری این کشور به روسای دولت‌ها داده می‌شود.
بحرین، عربستان سعودی و امارات از ژوئن ۲۰۱۷ قطر را در محاصره اقتصادی قرار داده‌اند. مصر نیز به این محاصره پیوسته است. این کشور در پی آغاز محاصره، حریم هوایی و مرزهای خود را به روی قطری‌ها بستند.

نظرات بینندگان