کد خبر: ۵۷۵۴۸۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۲ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۹

کابل: در جریان حمله طالبان به نیروهای دولتی، ۳۰ تن از اعضای این گروه کشته شدند

وزارت دفاع افغانستان امروز،‌ شنبه اعلام کرد، گروهی مسلح وابسته به طالبان صبح امروز به نیروهای دولت در منطقه خان آباد در ولایت قندوز در شمال شرق کشور حمله کردند اما نظامیان توانستند حمله را با عملیات سخت دفاعی متوقف کنند. در این بیانیه آمده است، عملیات منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ عنصر طالبان و زخمی شدن هشت تن دیگر شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مقامات افغانستان از کشته شدن بیش از ۳۰ تن از اعضای طالبان در حملات هوایی در شمال این کشور خبر دادند در حالی که اخباری نیز از کشته شدن ۱۲ غیرنظامی در این حملات منتشر شده است. این همزمان با مذاکرات صلح بین دولت کابل و طالبان در دوحه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع افغانستان امروز،‌ شنبه اعلام کرد، گروهی مسلح وابسته به طالبان صبح امروز به نیروهای دولت در منطقه خان آباد در ولایت قندوز در شمال شرق کشور حمله کردند اما نظامیان توانستند حمله را با عملیات سخت دفاعی متوقف کنند.

در این بیانیه آمده است، عملیات منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ عنصر طالبان و زخمی شدن هشت تن دیگر شد.

وزارت دفاع افغانستان تاکید کرد، حملات به کشته شدن غیرنظامیان منجر نشد اما برخی گزارش‌ها حاکی از کشته شدن غیرنظامیان هستند و تحقیقات در این باره انجام خواهد شد.

مسؤولان محلی در قندوز و سخنگوی طالبان گفتند، در این حملات هوایی نیروهای افغان ۱۲ غیرنظامی دست‌کم کشته شدند که در میان آنها زنان و کودکان بوده و ۱۰ تن نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر، عادل شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پلیس استان بلخ در شمال افغانستان به خبرگزاری آناتولی گفت: کاروان حاجی هاشم خان احمدزی از فرماندهان سابق نیروهای امنیتی در شهرستان دهدادی ولایت بلخ با خودروی بمب‌گذاری شده، هدف قرار گرفت.

وی افزود: در این حمله یک نفر از نیروهای امنیتی کشته و احمدزی و ۸ نفر از محافظان وی مجروح شده‌اند.

سخنگوی پلیس بلخ گفت: مجروحان برای درمان به بیمارستان دولتی شهر مزارشریف مرکز این ولایت منتقل شدند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

نظرات بینندگان