کد خبر: ۵۷۵۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹

حضور «خرچنگ» در جشنواره انیمیشن اتاوای کانادا

پویانمایی «خرچنگ» ساخته شیوا صادق‌اسدی به بخش چشم‌انداز جهانی چهل‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوا ۲۰۲۰ کانادا راه یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پویانمایی «خرچنگ» ساخته شیوا صادق‌اسدی به بخش چشم‌انداز جهانی چهل‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوا ۲۰۲۰ کانادا راه یافت.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن کوتاه «خرچنگ» که به مدت ۱۱ دقیقه‌ ساخته شده است، درباره‌ پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه درآید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است.

در دوره چهل‌وچهارم جشنواره‌ بین‌المللی فیلم اتاوا در مجموع ۱۹۵۰ فیلم از ۸۴ کشور از سوی داوران این رویداد مهم انیمیشن بررسی شد که از این میان ۹۲ فیلم کوتاه و ۶ فیلم بلند انیمیشن به بخش مسابقه راه پیدا کرد.

همچنین ۱۶ فیلم در بخش دانشجویی و ۴۱ فیلم در بخش چشم‌انداز انتخاب شد که انیمیشن «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق اسدی یکی از آثار راه یافته به بخش چشم انداز است.

در بخش چشم‌انداز این دوره از جشنواره اتاوا، چشم‌انداز فیلم‌های کانادایی، چشم‌انداز فیلم‌های جهانی و چشم‌انداز فیلم‌های دانشجویی جهانی را شاهد هستیم.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوا یکی از رویدادهای مهم در زمینه‌ انیمیشن جهان است که همه ساله از سال ۱۹۷۶ با نمایش فیلم، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های انیمیشن در شهر اتاوا برگزار می‌شود.

امسال نیز تمامی نمایش‌ها و نشست‌ها از روز ۲ تا ۱۳ مهر ۱۳۹۹ مصادف با ۲۳ سپتامبر تا ۴ اکتبر ۲۰۲۰ این جشنواره به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ٢٠١١ نیز با پویانمایی «قصه‌های یک خطی ۶» اثر بهزاد فراهت در بخش مسابقه‌ جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن اتاوا حضور داشت.

نظرات بینندگان