arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۵۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۸ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹

رییس مرکز بهداشت: کرونا تاکنون جانِ ۸ "کودک" کرمانشاهی را گرفته

دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه امروز (۳۰ شهریور) ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه با اشاره به سیر افزایشی کرونا در استان گفت: متاسفانه در اوایل شیوع این بیماری این طور جا افتاده بود که کرونا با کودکان کاری ندارد و این در حالی است که طی مدت شیوع بیماری، ۷۲۰۹ کودک مشکوک به کرونا در استان شناسایی شده اند. وی افزود: از این تعداد ۱۷۸ نفر آن‌ها بستری شده و متاسفانه هشت نفر آن‌ها جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند که طبق بررسی‌های صورت گرفته بیشتر آن‌ها بیماری زمینه‌ای داشته اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از جان باختن هشت کودک کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم شکیبا در جلسه امروز (30 شهریور) ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه با اشاره به سیر افزایشی کرونا در استان گفت: این سیر افزایشی در کشور هم شروع شده و عملا در آستانه موج سوم کرونا قرار گرفته ایم.

وی افزود: تنها ظرف یک هفته تا 10 روز گذشته تعداد بستری های کرونا استان از 158 مورد به 262 نفر رسیده است.

وی افزود: در حال حاضلر تعداد موارد بستری کرمانشاه به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت بالاتر از میانگین کشوری است، اما خوشبختانه در بحث موارد فوت، میانگین فوتی های کرونا در استان از میانگین کشوری پایین تر است.

شکیبا با اشاره به کم رنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه گفت: در حال حاضر در پاساژها، آرمستان ها، ناوگان حمل و نقل عمومی و... واقعا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی خوب نیست.

وی با اشاره به وجود 48 هزار و 238 مرکز تهیه و توزیع موادغذایی گفت: تاکنون 223 هزار مورد بازدید از سطح این مراکز به عمل آمده که به صدور 6298 مورد اخطار و 3605 مورد پلمب ختم شده است.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اجرای سه مرحله غربالگری کرونا در استان گفت: در مرحله اول و دوم غربالگری به ترتیب 95 و 98 درصد جمعیت استان در بحث کرونا غربالگری شدند و مرحله سوم هم در دستور کار است که بیشتر روی گروه های در معرض خطر تمرکز داریم.

وی با اشاره به شناسایی 14 هزار و 354 مادر باردار در دوران شیوع کرونا گفت: حدود 17 هزار مورد غربالگری در خصوص این مادران باردار صورت گرفته که منجر به شناسایی 737 مادر علامت دار و مشکوک به کرونا شده است.

وی افزود: از این تعداد مادر مشکوک 320 نفر بستری در خانه و بیمارستان شدند که 33 نفر از آنها در مراکز درمانی و 297 نفر در خانه بستری شده اند.

شکیبا خاطرنشان کرد: طی این مدت دو مورد فوت مادر باردار مبتلا به کرونا داشته ایم.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه کرونا کوچک و بزرگ نمی شناسد گفت: متاسفانه در اوایل شیوع این بیماری این طور جا افتاده بود که کرونا با کودکان کاری ندارد و این در حالی است که طی مدت شیوع بیماری، 7209 کودک مشکوک به کرونا در استان شناسایی شده اند.

وی افزود: از این تعداد 178 نفر آنها بستری شده و متاسفانه هشت نفر آنها جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند که طبق بررسی های صورت گرفته بیشتر آنها بیماری زمینه ای داشته اند.

نظرات بینندگان