arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۵۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۰ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹

رایج‌ترین علل تصادف رانندگی چیست؟

اکثریت قریب به اتفاق حوادث رانندگی ناشی از خطای انسانی است بنابراین تا حد زیادی می‌توان از حوادث رانندگی پیشگیری کرد. اما چگونه؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اکثریت قریب به اتفاق حوادث رانندگی ناشی از خطای انسانی است بنابراین تا حد زیادی می‌توان از حوادث رانندگی پیشگیری کرد. اما چگونه؟


به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگرچه بسیاری از افراد در ماه‌های ابتدایی رانندگی روی رانندگی خود دقت بالایی دارند، اما به مرور زمان رفتار‌های اشتباهی مثل سرعت بالا را انجام می‌دهیم. رایج‌ترین علل تصادف نیز شامل موارد زیر است:

هدفون

رانندگی با هدفون
اگر ضبط ماشین شما خراب، گوش دادن به موسیقی از طریق هدفون ممکن است به نظر یک گزینه جذاب و جایگزین برای رانندگی در سکوت باشد. اما با این کار ممکن است صدای بوق زدن یا موتورسیکلتی که می‌خواهد از کنار شما رد شود را نشنیده باشید.

خستگی

رانندگی در حالت خستگی
در سال ۲۰۱۸، بنیاد AAA برای ایمنی ترافیک اعلام کرد ۹.۵ درصد از تصادفات رانندگان خواب آلوده را شامل می‌شود. محققان نتیجه گرفتند که رانندگی با کمبود خواب به همان اندازه خطرناک است که رانندگی در حالت مستی. در حالت خواب آلودگی نه ردبول به شما بال می‌دهد نه اسپرسو. اگر قصد رانندگی دارید حداقل ۲۰ دقیقه چرت بزنید.

کمربند

کمربند نبستن
رانندگی بدون کمربند ایمنی هرگز ایده خوبی نیست، حتی اگر در یک اتوبوس قدیمی نشسته اید که سرعتی پایین دارد باید کمربند ببندید. سعی کنید در هر شرایطی کمربند خود را ببندید، حتی اگر قرار است از کوچه بالایی خود خرید کنید.

ترافیک

عدم رعایت فاصله مناسب
هرچه به وسیله نقلیه مقابل خود نزدیک شوید، در صورت تغییر سرعت ناگهانی، احتمال تصادف بالاتر خواهد رفت. بر این اساس سعی کنید فاصله بین خود و ماشین جلویی را تا حد امکان حفظ کنید تا تصادف نکنید.

غذا

غذا خوردن هنگام رانندگی
دیر یا زود، اتومبیل‌های خودمختار در جریان اصلی ترافیک ادغام می‌شوند و شاید در این نوع ماشین‌ها خوردن خوراکی عجیب نباشد، اما در خودرو‌های معمولی، وقتی هنگام رانندگی غذا می‌خوریم احتمال تصادف را ۸۰ ٪ افزایش می‌دهد.

نظرات بینندگان