arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۱ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹

دستور مایک پنس برای بستن مرزهای آمریکا

معاون رئیس جمهور آمریکا به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها دستور داده است تا از قدرت و اختیارات فوری و ضروری خود استفاده کرده و مرز‌های ایالات متحده را مسدود کند. ۳ منبع آگاه در این باره گفتند: درخواست مایک پنس در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا حاضر به پیروی از دستور دولت ترامپ برای بستن مرز‌ها نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون رئیس جمهور آمریکا به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها دستور داده است تا از قدرت و اختیارات فوری و ضروری خود استفاده کرده و مرزهای ایالات متحده را مسدود کند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دستور مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها برای بستن مرزهای این کشور در حالی است که دانشمندان و متخصصان ارشد گفته اند که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چنین اقدامی موجب کاهش شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، آسوشیتدپرس فاش کرده است که مایک پنس به رابرت ردفیلد دستور داده است تا از قدرت و اختیارات ویژه این سازمان استفاده کرده و با بستن مرزهای کشور، مانع از شیوع گسترده ویروس کرونا شود.

بر اساس قانون، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا می تواند برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از قدرت و اختیارات گسترده‌ای استفاده کرده و تدابیر ویژه‌ای را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اجرا کند از جمله محدودکردن مهاجرت از کشورهایی که نرخ ابتلای بالایی دارد.

3 منبع آگاه در این باره گفتند: درخواست مایک پنس در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا حاضر به پیروی از دستور دولت ترامپ برای بستن مرزها نشده است.

از ماه مارس تاکنون، حدود 150 هزار مهاجر کودک و بزرگسال از آمریکا اخراج شده‌اند.

نظرات بینندگان