arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۷۹۶۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۳ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹

حضور «قدم یازدهم» در جشنواره ایتالیایی

انیمیشن «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی نیا به جشنواره ای در ایتالیا راه پیدا کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انیمیشن «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی نیا به جشنواره ای در ایتالیا راه پیدا کرد.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا به بخش مسابقه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه سدیسی فورلی کشور ایتالیا راه پیدا کرد.

این پویانمایی کوتاه، ششمین حضور بین‌المللی خود را در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه سدیسی فورلی ایتالیا تجربه می‌کند.

پویانمایی ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس ساخته شده است.

این رویداد هنری که به دنبال ارائه‌ شناختی جدید از مولفان و فیلمسازان جوان است، با هدف ایجاد فرصت دیدار و تبادل اطلاعات میان مخاطبان حرفه‌ای فیلم کوتاه در حوزه‌ی صنعت سینما و نیز جلب توجه عموم تماشاچیان و ایجاد سواد رسانه‌ای در نزد مخاطبان کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط پیش آمده و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، جلسه‌های بحث و گفتگو، نمایش فیلم‌های منتخب و دیگر برنامه‌ها نیز مانند دیگر رویدادها و جشنواره‌های بین‌المللی به صورت زنده و آنلاین برگزار خواهد شد.

جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه سدیسی فورلی که از سال ۲۰۰۴ تأسیس شده است، امسال از ۱۱ تا ۲۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۲ تا ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ در شهر فورلی کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان