arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۰۱۷
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۸ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹

استاندار تهران: از هفته آینده استفاده از ماسک از درب منازل الزامی می‌شود

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: از هفته آینده استفاده از ماسک از درب منازل انجام خواهد شد و بر این روند نظارت صورت می گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استاندار تهران از استفاده ماسک از درب منازل از هفته آینده خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در فصل پاییز با پدیده وارونگی و افزایش آلودگی هوا مواجه هستیم. لذا باید از هم اکنون نسبت به شناسایی منابع آلاینده اقدام کنیم. یکی از موضوعات مورد بحث در این حوزه استفاده از سوخت های فسیلی سنگین است که در همین راستا گزارشی توسط شرکت گاز ارائه شد تا اطمینان حاصل کنیم که در زمان افزایش مصرف گاز از سوخت های فسیلی سنگین برای نیروگاه ها استفاده نشود. موضوعی که آلایندگی هوا و بوی نامطبوع را برای تهران به همراه دارد.

وی ادامه داد: نظارت و تشدید برخورد با کامیون ها و موتورسیکلت ها نیز در دستور کار قرار گرفته و فک پلمب و نصب پلاک تعمیری روی این دستگاه ها نیز باید مورد حمایت قرار گیرد. همچنین ارزیابی مراکز معاینه فنی و همچنین بازدید از تجهیزات و امکانات آنها نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص اعمال محدودیت ها در پی تشدید کرونا در استان تهران گفت: در پی افزایش شدت بیماری کرونا ستادهای مدیریت بیماری کرونا در استان ها درخواستی در خصوص تفویض اختیارات بیشتر داشتند که پیشنهادات آن در ستاد ملی مطرح و مصوب شد هر یک از استان ها پیشنهادات خود را به دو وزیر کشور و بهداشت ارائه کنند تا پس از تایید قابلیت اجرا پیدا کند.

وی ادامه داد: ستاد استانی مدیریت کرونا پیشنهادات خود را با توجه به افزایش بیماران بستری که تا به امروز 4800 نفر در تخت های بیمارستانی بستری هستند و همچنان تعداد بستری های روزانه نسبت به بهبود یافتگان بیشتر است، به شکلی که ظرف یک ماه گذشته روزانه بیش از 70 نفر افزایش مراجعه و بستری به بیمارستان ها داشته ایم. بر همین اساس محدودیت برای برگزاری حضوری کلاس های درس، فعالیت تالارها، باغ موزه ها و تجمعاتی که زنجیره انتقال را افزایش می دهد و همچنین نماز جمعه اعمال شد.

وی در خصوص پیشنهاد دورکاری گفت: پیشنهاد دورکاری را داده ایم که باید در کمیته امور اداری و استخدامی ستاد ملی مورد ارزیابی قرار گیرد. البته دورکاری برای دستگاه هایی که زمینه اجرای آن را دارند و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، اعمال می شود. پیشنهاد برای شیفت بندی داده ایم که در ستاد ملی باید بررسی شود.

بندپی در خصوص فعالیت رستوران ها نیز گفت: برای رستوران ها اعلام شده که با ظرفیت کمتری فعالیت کنند ولی تالارها که تجمع دارند و فاصله گذاری اجتماعی در آنها نمی تواند رعایت شود منع فعالیت دارند.

وی در خصوص اعمال نظارت ها بر اجرای پروتکل ها نیز گفت: گزارش معاونت علوم پزشکی در مورد نظارت ها و برخوردها مثبت بوده و در این زمینه پلمب هایی نیز انجام شده اما مترویی که یک میلیون مسافر روزانه جابجا می کند فاصله گذاری اجتماعی و تداوم استفاده از ماسک باید در آن مورد نظارت قرار گیرد که در این راستا به شهرداری تکلیف شده که این کار را انجام دهد.

استاندار تهران گفت: از هفته آینده استفاده از ماسک از درب منازل انجام خواهد شد و بر این روند نظارت صورت می گیرد.

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان