arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۸ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹

نظر سنجی سی ان ان: پیشتازی ۱۶ درصدی بایدن از ترامپ در فاصله یک ماه تا انتخابات

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) آمریکا بر اساس تازه‌ترین نتیجه نظرسنجی‌ها در این کشور از رقیب خود ۱۶ درصد پیش است. نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» حاکی از آن است که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانسته اختلاف با رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه را بیشتر کند. بنا بر نتیجه این نظرسنجی، ۵۷ درصد از شرکت‌دهندگان آمریکایی اعلام کردند که آنها از جو بایدن حمایت می‌کنند و ۴۱ درصد گفتند که از دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

۲۷ روز مانده به موعد اصلی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» نشان داد که جو بایدن ۱۶ درصد از دونالد ترامپ جلو افتاده است.

به گزارش  فارس، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) آمریکا بر اساس تازه‌ترین نتیجه نظرسنجی‌ها در این کشور از رقیب خود ۱۶ درصد پیش است.

به نوشته پایگاه پولیتیکو، نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» حاکی از آن است که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانسته اختلاف با رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه را بیشتر کند.

بنا بر نتیجه این نظرسنجی، ۵۷ درصد از شرکت‌دهندگان آمریکایی اعلام کردند که آنها از جو بایدن حمایت می‌کنند و ۴۱ درصد گفتند که از دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.

طبق نتیجه تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری توانسته اختلاف و پیشتازی خود در برابر رئیس‌جمهور و نامزد جمهوری‌خواه این انتخابات را به ۱۶ درصد برساند.

در نظرسنجی سابق همین شبکه که اواخر آگوست و اوایل سپتامبر گرفته شده بود، بایدن با اختلاف ۸ درصد پیش بود و او ۵۱ درصد را کسب کرد و سهم ترامپ ۴۳ درصد بود.

نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان، پنجشنبه هفته گذشته بعد از اولین مناظره ترامپ و بایدن آغاز شد و تا یکشنبه که ابتلای ترامپ به کرونا هم اعلام شد، ادامه پیدا کرده بود.

این نظرسنجی از بین ۱۰۰۱ نفر از رای‌دهندگان آمریکایی گرفته شده است.

کاخ سفید و ترامپ جمعه هفته گذشته رسما ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به ویروس کرونا را اعلام کردند و بعد از آن او برای درمان به بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه پایتخت رفت.

هر چند رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ۴ روز بستری بودن در این بیمارستان به کاخ سفید برگشت اما گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت بیماری او ادامه دارد 

ترامپ در بازگشت از بیمارستان نظامی به کاخ سفید، در پیامی توییتری به نظرسنجی‌ها درباره پیشتازی بایدن واکنش نشان داد و مدعی شد که رسانه‌های «اخبار جعلی» در حال تبلیغات درباره نظرسنجی‌های ساختگی هستند.

نظرات بینندگان