arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۱۷ مهر ۱۳۹۹

استیو گاگان اقتباس از کتاب برنده پولیتزر را کارگردانی می‌کند

استیون گاگان به عنوان نویسنده و کارگردان یک اقتباس سینمایی از کتاب برنده پولیتزر انتخاب شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استیون گاگان به عنوان نویسنده و کارگردان یک اقتباس سینمایی از کتاب برنده پولیتزر انتخاب شد.

به نقل از ددلاین، استیون گاگان فیلمنامه‌نویس برنده جایزه اسکار برای فیلم «ترافیک» برای نوشتن فیلمنامه و کارگردانی فیلمی به نام «روزهای بربری» برای استودیوی فیلمسازی آمازون انتخاب شده است. این فیلم بر پایه کتاب خاطرات پرفروش «روزهای بربری: زندگی موج‌سواری» نوشته ویلیام فینگان ساخته می‌شود که در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه پولیتزر شده بود.

گاگان همراه تد هوپ تهیه‌کننده این پروژه هم خواهد بود. فینگان هم به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در فیلم حضور خواهد داشت.

«روزهای بربری» داستان عشق بلند مدت فینگان نسبت به موج‌سواری را تعریف می‌کند. او این فعالیت را به عنوان یک وسواس، اعتیادی زیبا، یک فعالیت سرگرمی خطرناک از نظر اخلاقی و یک روش زندگی توصیف می‌کند.

داستان زمانی آغاز می‌شود که نویسنده ۸ سال داشته و رو به موج‌سواری می‌آورد. موج‌سواری باعث شد او بتواند راه خود را در یک مدرسه ابتدایی در اوآهو پیدا کند و مهارت‌هایی که یاد گرفت، از جمله یادگیری یک فرهنگ دیگر، پیدا کردن نقاط مشترک با افرادی ناشناس و شجاعت و همدردی، باعث شد فینگان مسیر خود در زندگی به عنوان یک نویسنده، همسر و پدر را کشف کند.

گاگان گفت: «موج‌سوار داریم و نویسنده عالی، اما خیلی به ندرت پیش می‌آید که هر دوی آن‌ها یک نفر باشند. بیل هر دوی این‌هاست و توانسته جوری درباره موج‌سواری بنویسد که برای افرادی که این کار را انجام نمی‌دهند هم بسیار جذاب است. احتمالاً به خاطر اینکه این داستان واقعاً درباره موج‌سواری نیست، درباره زمان و اخلاقیات است و درباره این است که چطور یک اشتیاق عمیق و هدایت‌کننده می‌تواند به شیوه‌هایی غیرمنتظره ما را عقب نگه دارد و ما را به جلو پرتاب کند.»

او اضافه کرد: «این یکی از آن کتاب‌های نادری است که وقتی خواندنش را تمام می‌کنید نمی‌توانید دست از فکر کردن درباره‌اش بردارید. و خیلی خوشحالم که برای آوردن آن روی پرده‌های سینما با تد و آمازون همراه شده‌ام.»

مهر

نظرات بینندگان