arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۷۸۵
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۳ - ۱۷ مهر ۱۳۹۹

مسکو: انتخابات، بهانه آمریکا برای تحریم روسیه است

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه به طرح مجلس نمایندگان آمریکا به منظور جلوگیری از دخالت‌های ادعایی کشور‌های خارجی در انتخابات این کشور واکنش نشان داد و گفت آمریکا انتخابات را بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌ علیه روسیه در نظر گرفته است. زاخاروا در این خصوص گفت: «آخرین طرح‌ واشنگتن برای جلوگیری از ادعای مداخله خارجی در انتخابات [آمریکا] چندان از سیستم انتخاباتی این کشور محافظت نمی‌کند بلکه بهانه‌ای برای ایجاد مانع در فعالیت‌های مسکو در مسیرهای مختلف دیگر است.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته آمریکا انتخابات را بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌ علیه روسیه در نظر گرفته است.

به گزارش فارس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه به طرح مجلس نمایندگان آمریکا به منظور جلوگیری از دخالت‌های ادعایی کشور‌های خارجی در انتخابات این کشور واکنش نشان داد و گفت آمریکا انتخابات را بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌ علیه روسیه در نظر گرفته است.

به نوشته خبر‌گزاری روسی تاس، زاخاروا در این خصوص گفت: «آخرین طرح‌ واشنگتن برای جلوگیری از ادعای مداخله خارجی در انتخابات [آمریکا] چندان از سیستم انتخاباتی این کشور محافظت نمی‌کند بلکه بهانه‌ای برای ایجاد مانع در فعالیت‌های مسکو در مسیرهای مختلف دیگر است.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه صحبت‌های خود با کنایه گفت: «فقط به این فکر کنید که چند گزارش، قطعنامه، سند، بیانیه و دادخواست روزانه با یک موضوع در آمریکا چاپ می‌شوند: "دخالت در انتخابات را متوقف کنید".»

وی افزود: «این مضمون سال‌هاست مورد توجه مردم قرار گرفته است. آیا می‌شود لطفاً در مورد آن اقدامی انجام ‌دهید؟! کاغذ و صداهای بلند را هدر ندهید. این موضوع دیگر خنده دار نیست.»

روز سی‌ام سپتامبر (نهم مهر ماه) طرح جدیدی به منظور جلوگیری از دخالت‌ کشور‌های خارجی در انتخابات آمریکا به مجلس نمایندگان این کشور ارائه شد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز دو روز گذشته در گزارشی جدید بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا در این گزارش که در آن ارزیابی این وزارتخانه از تهدیدهای داخلی پیش روی آمریکا ارائه شده ادعا شده برخی «دولت‌-ملت‌ها به تلاش برای تضعیف انتخابات آمریکا ادامه خواهند داد.»

 

نظرات بینندگان