arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۹ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

دومین مناظره ترامپ و بایدن لغو شد

کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: دومین مناظره «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان و «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) لغو شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: دومین مناظره «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان و «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) لغو شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از سی.ان.ان، این کمیسیون بامداد شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اکنون روشن شده است که ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) برگزار نخواهد شد و این کمیسیون توجه خود را به آمادگی برای آخرین مناظره ریاست جمهوری که ۲۲ اکتبر (اول آبان) برگزار خواهد شد، معطوف می‌کند.

کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی روز پنجشنبه اعلام کرد : از آنجایی که آزمایش کرونای ترامپ مثبت شده است، دومین مناظره که قرار بود در میامی برگزار شود، به صورت مجازی انجام خواهد شد.

اما ترامپ حضور در مناظره مجازی را رد کرد. یک سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن نیز گفت که این ستاد با برگزاری مناظره مجازی موافقت کرد اما از آنجایی که ترامپ از حضور در این مناظره خودداری کرده است، آنها به دنبال چارچوب دیگری برای برگزاری مناظره هستند.

ترامپ که پس از شرکت در مناظره نخست با "جو بایدن" در روز سه شنبه گذشته (۸ مهرماه)، ابتلای خود و ملانیا همسرش به کرونا را اعلام کرده بود، بعدازظهر دوشنبه پس از سه روز بستری شدن در بیمارستان، بدون توجه به نظر پزشکان، شتابزده به کاخ سفید بازگشت.

وی روز سه‌شنبه نیز سعی کرد تا خطر کرونا را کم‌اهمیت جلوه دهد و در پستی در فیسبوک خود نوشت: هر سال افراد زیادی، گاهی بیش از یکصد هزار نفر، بخاطر آنفلوانزا می‌میرند؛ این در حالی است که آنفلوانزا واکسن دارد.
وی افزود: آیا باید کشور را تعطیل کنیم؟ خیر. ما باید یاد بگیریم که با آن زندگی کنیم؛ درست همانگونه که یاد گرفتیم با کووید زندگی کنیم که در بسیاری از اجتماعات خیلی کمتر (از آنفلوانزا) مرگبار است.

نظرات بینندگان