arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۰۹ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

واکنش غریب آبادی به تحریم ۱۸ بانک ایرانی از سوی آمریکا: اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اقدام آمریکا در تحریم ۱۸ بانک ایرانی را از دیگر اعمال آمریکا در تهدید جان مردم عادی دانست و تاکید کرد که اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اقدام آمریکا در تحریم ۱۸ بانک ایرانی را از دیگر اعمال آمریکا در تهدید جان مردم عادی دانست و تاکید کرد که اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد.

«کاظم غریب آبادی» با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به تحریم ۱۸ بانک ایرانی توسط آمریکا، نوشت: «اقدامات جنایتکارانه رژیم آمریکا در تهدید جان مردم عادی از طریق تروریسم اقتصادی، تمامی ندارد. این رژیم، در اقدامی دیگر، ۱۸ بانک ایرانی را در فهرست تحریم های خود قرار داد. از یک طرف ادعا می کنند که واردات دارو و مواد غذایی تحت تحریم قرار ندارند، اما از سوی دیگر کانال های موجود برای پرداخت هزینه های واردات این اقلام را کاملا مسدود می کنند. تا الان، دیگر این بازی کثیف و انحرافی آمریکایی باید برای همه مشخص شده باشد».

به گفته وی،‌ آمریکایی که دم از حقوق بشر می زند، که البته در این حوزه هم خود کارنامه سیاهی دارد، با این قبیل تحریم ها مستقیما جان مردم عادی و حق حیات آنان را به عنوان یکی از حقوق مسلم بشر، به مخاطره انداخته است. در این مقوله، اروپا نیز نباید صرفا به ابراز تاسف از این اقدامات مخرب آمریکا بسنده کند.

غریب آبادی در ادامه این مطلب افزوده، اروپا وظیفه سنگینی دارد، هم از منظر مقابله با اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا، اگر در ادعای خود در حمایت از حقوق بشر صادق است که البته تردید جدی در این زمینه وجود دارد، و هم از منظر ایفای تعهدات خود تحت برجام.

در ادامه مطلب سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین،‌آمده است: مقامات رژیم آمریکا اذعان کردند که به فشار حداکثری خود بر ایران ادامه خواهند داد تا ایران بر سر میز مذاکره، با مختصات مورد نظر آنها، حاضر شود. آمریکا باید تا الان فهمیده باشد که این راهبرد آنان در ایران خریداری ندارد.

وی در ادامه این مطلب نوشته که آمریکا حیثیت و اعتبار ایران و ایرانی را نشانه رفته است. ایران و ایرانیان تمام تلاش خود را برای مقابله با اقدامات آمریکا و کاهش آثار تحریم ها به عمل خواهند آورد تا آمریکا به اهداف خود چه برای بهره برداری در انتخابات پیش روی و چه برای شرایط پس از آن، نرسد.

به گفته غریب آبادی، نکته آخر اینکه هرچند ممکن است گفته شود این تحریم ها پدیده جدیدی نیستند و عملا به اقدامات آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به ایران اضافه نمی کنند و بیشتر اهداف تبلیغاتی و سیاسی دارند، اما باید توجه داشت که تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، از هر سنخی و در هر مرحله ای، جنایت علیه بشریت محسوب می شوند. باید از تمامی ظرفیت های داخلی، سیاسی، بین المللی و حقوقی برای مقابله با این جنایات استفاده نمود.

نظرات بینندگان