arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۹۶۰۸
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۲۰ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹

کشف یکی از گونه‌های کمیاب گربه جنگلی کشور در منطقه امروله و دالاخانی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صحنه از تصویربرداری از یک قلاده «گربه جنگلی» که یکی از گونه‌های کمیاب کشور به شمار می‌رود، در منطقه امروله و دالاخانی خبر داد. گودینی با بیان اینکه تلاش برای زنده‌گیری این گونه ادامه دارد، افزود: بعد از زنده‌گیری، این گربه جنگلی را به قلب منطقه امروله و دالاخانی منتقل خواهیم کرد تا دیگر به نزدیک روستا‌ها نیاید و آسیب نبیند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صحنه از تصویربرداری از یک قلاده «گربه جنگلی» که یکی از گونه‌های کمیاب کشور به شمار می‌رود، در منطقه امروله و دالاخانی خبر داد.

وحید گودینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه حدود دو، سه ماه قبل گزارشاتی از یکی از روستا‌ها مبنی بر دریده شدن برخی از طیور در مرغداری‌ها رسید، اظهار داشت: حدود یک ماه قبل دوباره از همین روستا گزارش داشتیم که یک گونه جانوری تقریبا یک شب در میان به مرغداری‌ها حمله می‌کند و تعدادی از طیور را با خود می‌برد.

رئیس اداره محیط زیست صحنه از مستقر کردن دوربین‌های تله‌ای در مسیر‌هایی که حدس زده می‌شد این گونه تردد کند خبر داد و افزود: در نهایت اخیرا موفق شدیم تصویر این گونه که گربه جنگلی بود را ثبت و از آن فیلم تهیه کنیم.

گودینی با بیان اینکه تلاش برای زنده‌گیری این گونه ادامه دارد، افزود: بعد از زنده‌گیری، این گربه جنگلی را به قلب منطقه امروله و دالاخانی منتقل خواهیم کرد تا دیگر به نزدیک روستا‌ها نیاید و آسیب نبیند.

او با قددردانی از مردم این روستا که تاکنون آسیبی به این گونه نزده اند گفت: تقاضا داریم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد تا بتوانیم این گربه جنگلی را زنده گیری کنیم.

رئیس اداره محیط زیست صحنه از گربه جنگلی به عنوان یکی از هشت گربه سان مهم و کمیاب ایران یاد کرد که به ندرت در نقاط مختلف کشور دیده می‌شود.

گودینی گفت: پیش از موردی از حضور این گونه در کرمانشاه ثبت نشده بود، اما احتمال می‌رود در منطقه پاوه و یا گیلانغرب گربه جنکلی وجود داشته باشد.

نظرات بینندگان