arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۹۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۳ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹

پزشک سابق کاخ سفید: بایدن صلاحیت روانی لازم برای ریاست‌جمهوری را ندارد

«رانی جکسون»، پزشک سابق کاخ سفید گفته که «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از توانمندی‌های روان‌شناختی لازم برای اداره امور آمریکا برخوردار نیست. جکسون که به تازگی برای ورود به کنگره نامزد هم شده با اشاره به افت توانمندی‌های شناختی (ذهنی) جو بایدن گفته که نظرش را صرفاً به عنوان یک «شهروند دغدغه‌مند» مطرح کرده و نه سیاستمداری که نامزد تصدی کرسی کنگره آمریکا است. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پزشک سابق کاخ سفید گفته نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از صلاحیت روان‌شناختی لازم برای به دست گرفتن امور ایالات متحده برخوردار نیست.

به گزارش فارس، «رانی جکسون»، پزشک سابق کاخ سفید گفته که «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از توانمندی‌های روان‌شناختی لازم برای اداره امور آمریکا برخوردار نیست.

جکسون که به تازگی برای ورود به کنگره نامزد هم شده با اشاره به افت توانمندی‌های شناختی (ذهنی) جو بایدن گفته که نظرش را صرفاً به عنوان یک «شهروند دغدغه‌مند» مطرح کرده و نه سیاستمداری که نامزد تصدی کرسی کنگره آمریکا است.

او گفت: «من وقتی از منظر یک شهروند این کشور عملکرد جو بایدن در رقابت‌های انتخاباتی را بررسی می‌کنم می‌بینم که او از توانمندی‌های ذهنی و قابلیت‌های شناختی لازم برای به دست گرفتن سمت فرماندهی کل قوا و ریاست‌جمهوری کشور را ندارد.»

جکسون اضافه کرد: «واقعاً فکر می‌کنم لازم است از او قبل از اینکه فرماندهی کل قوا را به دست بگیرد نوعی آزمون توانمندی‌های شناختی گرفته شود.»

این پزشک سابق کاخ سفید در ادامه سخنانش تصریح کرد که اظهارات او به عنوان ارائه نوعی ارزیابی روان‌شناختی از جو بایدن نیست. 

بایدن روز گذشته هنگام رفتن به اوهایو برای شرکت در تجمع انتخاباتی، در پاسخ به سوالی درباره لزوم در نظر گرفتن اعتقاد قاضی پیشنهادی ترامپ برای پُست خالی «دیوان عالی» این کشور، در توضیحات برای رد کردن این نظر به مشکل برخورد و نام سناتور «میت رامنی» (نامزد حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های سال ۲۰۱۲ در مقابل باراک اوباما و فرماندار سابق) را به خاطر نیاورد و همچنین بار دیگر به اشتباه رقابت برای ریاست‌جمهوری را رقابت برای سنا خواند.

این اولین بار نیست بایدن به اشتباه از رقابت برای سنا می‌گوید. در ماه فوریه هم در یک رویداد حزب دموکرات در کارولینای جنوبی او به اشتباه به جای رقابت برای ریاست‌جمهوری از رقابت برای سنا گفت.

پیش از این سلامت روانی «دونالد ترامپ» هم با تشکیک‌های جدی روبرو شده است. او از زمانی که در سال ۲۰۱۶ قصد خود برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی را اعلام کرد مسئله‌ای بوده که همواره مورد سئوال بوده است. 

گروه زیادی از روان‌پزشکان در آمریکا بارها گفته‌اند که ترامپ به اختلال شخصیت خود شیفته یا اختلال شخصیت جامعه‌ستیز مبتلا است و از صلاحیت روانی لازم برای اداره امور ایالات متحده برخوردار نیست. 

نظرات بینندگان