arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۹

یک نماینده: ضعف اقتصاد کشور، درگیری‌های همسران با یکدیگر را افزایش داده / طلاق‌ها هم بیشتر شده

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ضعف معیشت مردم و ضعف در اقتصاد کشور منجر به کاهش اشتغال و ضربه به تولید می‌شود. که اثرات جبران ناپذیری دارد که می‌توانم به افزایش آسیب‌های اجتماعی اشاره کنم که منجر به تعدد درگیری‌های همسران با یکدیگر شده است. ضمن اینکه طلاق‌ها هم افزایش پیدا کرده و که این موضوعات مسئولیت قوه مجریه را افزایش می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیای اقتصادی را گرفته و از خسارتی که آنها به معیشت مردم می‌زنند جلوگیری کنند.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره التهاب بازار و عدم نظارت دولت بر قیمت اجناس و کالاها اظهار داشت: وضع قیمت بازار اجناس و کالاها به هم ریخته و آشفته است که این موضوع به صلاح کشور نیست.

**بانک مرکزی به حیات خلوت دولت تبدیل شده

وی افزود: دولت باید مکانیزمی در نظر گرفته و برنامه‌ریزی لازم را برای بهبود روند معیشت و اقتصاد کشور اجرا کرده و مانع از در تنگنا قرار گرفتن مردم شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر بتوانیم برای تامین کالاهای اساسی مردم کمک کنیم توانسته‌ایم قسمتی از رضایتمندی آنها را که ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند را به دست بیاوریم که قطعا بخشی از رضایتمندی خداوند محسوب می‌شوند.

موسوی گفت:‌ بانک مرکزی متاسفانه به حیات خلوت دولت تبدیل شده و مجوز واردات مواد اولیه را به همگان نمی‌دهد و فقط عده‌ای معدود این مجوز را کسب می‌کنند. ضمن اینکه ارز حاصل از صادرات غیرنفتی هم به کشورمان باز نگشته است که این نقطه ضعف برای دولت محسوب می‌شود.

** دولت پاسخ اعتماد مردم به بورس را نداده

وی گفت: اهمال بانک مرکزی و عدم ایفای مسئولیت آنان به وظایف‌شان توانسته در بازار اجناس و کالاها و بورس و سرمایه و زندگی مردم اثر منفی بگذارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: عدم ثبات قیمت بازار اجناس و بورس و چند قیمتی کالاها و همچنین به هم ریختگی بازار خودرو، مسکن و ... مردم را کلافه کرده است و همین موضوع باعث شده عده‌ای برای سود جویی بیشتر از این بازار به بازار دیگر بروند و دلالان و مافیا هم تلاش می‌کنند قیمت‌ها را افزایش دهند.

موسوی خاطرنشان کرد: فراز و فرودهای قیمت‌های اجناس و کالا و التهاب بازار خطرناک است و باید مسئولان تدبیر لازم را داشته باشند ضمن اینکه افت شدید شاخص بورس هم برای کشور تبعات دارد. و دولت باید پاسخ اعتماد مردم به مسئولین برای سرمایه‌گذاری در بورس را با رفع مشکلات بدهد و نباید قوه مجریه از اعتماد مردم سوء استفاده کند.

**‌التهاب در بازار اجناس و کالا به مردم و تولید آسیب زده

وی گفت:‌ مجلس به عنوان ناظر حسن اجرای عملکرد دولت بر همه اقدامات قوه مجریه نظارت دارد.

نائب رئیس کمیسیو ن اقتصادی مجلس افزود:‌اقدامات تعریزات، سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی برای شرایط فعلی و اقتصادی کشور و بازار لازم است اما کافی نیست و به همین جهت باید بازدیدها، رصدها و کنترل‌‌ها بیشتر باشد و نباید به وضعیت فعلی و نیروهای قبلی اکتفا کرد.

موسوی گفت: ‌التهاب در بازار اجناس و کالاها ضمن خسارت به مردم منجر به آسیب تولید کنندگان می‌شود. زیرا مردم خرید نکرده و در انتظار ثبات قیمت‌ها می‌مانند.

**نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیای اقتصادی را بگیرند

وی خاطرنشان کرد: ‌نهادهای نظارتی و امنیتی باید جلوی مافیای اقتصادی را گرفته و از خسارتی که آنها به معیشت مردم می‌زنند جلوگیری کنند.

نماینده مردم اردبیل مجلس گفت:‌ متاسفانه اختلاف طبقاتی در کشور غوغا می‌کند و تعداد زیادی از مردم به نان شب محتاج هستند و باید خیلی سریع برای رفع مشکلات معیشتی مردم وارد میدان شد و نمی‌توان وقت را تلف کرد.

موسوی تصریح کرد: معیشت مردم و اشتغال جوانان توسط عده‌ای در کشور به گروگان گرفته شده و در حالی که می‌توانیم با همراهی یکدیگر مشکلات کشور را حل کنیم.

**مردم دولت را در کنار خود نمی‌بینند

وی گفت: مردم هم اکنون دولت را در کنار خود نمی‌بینند این در حالی است که تقابل مردم و دولت هم منجر به ضرر همه قوا خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ضعف معیشت مردم و ضعف در اقتصاد کشور منجر به کاهش اشتغال و ضربه به تولید می‌شود. که اثرات جبران ناپذیری دارد که می‌توانم به افزایش آسیب‌های اجتماعی اشاره کنم که منجر به تعدد درگیری‌های همسران با یکدیگر شده است. ضمن اینکه طلاق‌ها هم افزایش پیدا کرده و که این موضوعات مسئولیت قوه مجریه را افزایش می‌دهد.

نظرات بینندگان