کد خبر: ۵۸۰۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۲ - ۲۵ مهر ۱۳۹۹

تهدید اتحادیه اروپا علیه ترکیه: اقدامات تحریک‌آمیز متوقف نشود تحریم می‌کنیم

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز جمعه خود در مقر این اتحادیه در بروکسل، اقدامات ترکیه در شرق مدیترانه را «تحریک‌آمیز» خوانده و به ترکیه هشدار دادند که اتحادیه اروپا آمادگی دارد در صورت تداوم چنین اقداماتی تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کند. «شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا که یکی از دو رکن قانونگذاری در این اتحادیه به شمار می‌رود، نیز در یک نشست خبری اقدامات «تحریک‌آمیز» و «یکجانبه» ترکیه در شرق مدیترانه را محکوم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سران اتحادیه اروپا بار دیگر ترکیه را تهدید کردند که در صورت ادامه دادن «اقدامات تحریک‌آمیز» در شرق مدیترانه هدف تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

به گزارش یورو نیوز، سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز جمعه خود در مقر این اتحادیه در بروکسل، اقدامات ترکیه در شرق مدیترانه را «تحریک‌آمیز» خوانده و به ترکیه هشدار دادند که اتحادیه اروپا آمادگی دارد در صورت تداوم چنین اقداماتی تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کند.

در پایان نشست امروز سران اتحادیه اروپا در بروکسل که به درخواست یونان و قبرس برگزار شد،‌ «شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا که یکی از دو رکن قانونگذاری در این اتحادیه به شمار می‌رود، در یک نشست خبری اقدامات «تحریک‌آمیز» و «یکجانبه» ترکیه در شرق مدیترانه را محکوم کرد.

پیش از این نیز «اورزولا فن درلاین» رئیس کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) از آمادگی این اتحادیه برای وضع و اعمال فوری تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه خبر داده بود.

نظرات بینندگان