arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹

۴۵ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ تن انواع مواد مخدر در استان توسط ماموران انتظامی کشف شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ تن انواع مواد مخدر در استان توسط ماموران انتظامی کشف شده است.

سرهنگ ناصر فرشید روز یکشنبه در دیدار فرماندهان انتظامی خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند افزود: از هفته ناجا سال گذشته تا امروز ۷۲ تن انواع مواد مخدر را در استان کشف کردیم که با اقدامات دقیق و سخت انتظامی انجام شده است.

وی اظهار داشت: بسیاری از بسترهای مسائل منفی در جامعه ریشه در مواد مخدر دارد که با دعای خیر مردم با این پدیده شوم مقابله می‌کنیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: هر سال گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهر آغاز می‌شد اما امسال به دلیل تقارن با ماه محرم و صفر با تاخیر انجام می‌شود و شروع هفته نیروی انتظامی با حلول ماه ربیع الاول است.

وی گفت: امسال با توجه به بیماری کرونا، آیین‌های جمعی مثل صبحگاه مشترک را حذف کردیم و در طول هفته روز شمار داریم که نخستین برنامه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بود و فردا هم دیداری با خانواده‌های شهدا و همکاران بازنشسته داریم.

سرهنگ فرشید افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند بیشترین نیرویی که در چشم مردم و در تماس با مردم است نیروی انتظامی و پلیس است و ما همواره آماده خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

وی اظهار داشت: از امامان معصوم (ع) نقل شده که اگر خداوند برای بنده‌اش خیر بخواهد نیاز او را در دست بنده دیگر قرار می‌دهد و ما امروز شکرگذار خداوندیم که در کسوت شکرگذاری به مردم در این لباس مقدس توفیق خدمت به مردم را داریم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث تصادفات ۵۷ نفر کاهش کشته‌ها در سطح محورهای مواصلاتی و در سطح معابر شهری داریم.

وی گفت: امسال تاکنون در رده‌های مختلف ۲۲ میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده است و در این هفته هم ماموریت‌های ذاتی خود را داریم و خدمات مضاعفی مثل ویزیت رایگان، خدمات به مردم محروم را خواهیم داشت.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی هم گفت: در حوزه مرز و امنیت عمومی استان وضعیت بسیار خوبی حاکم است که نتیجه زحمات شبانه‌روزی همکاران نیروی انتظامی استان در همه بخش‌ها است.

سردار علی اصغر مسروری افزود: همکاری بسیار خوب بین دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی با نیروی های مسلح وجود دارد و براساس اولویت‌های نیروی انتظامی در مرزهای استان کمتر از ۲ درصد در حوزه مواد مخدر قاچاق و جرایم مرزی را داریم که نشان از همراهی مرزنشینان با مرزبانی است.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری پیرو فرامین مقام معظم رهبری در حوزه کمک‌های مومنانه و اجرای طرح مواسات با همکاری دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی و با محوریت نماینده ولی فقیه در استان،۲ میلیارد تومان کمک‌هایی بوده که در نقاط صفر مرزی خدمات ارائه کردیم و ۹۰ مرحله طرح مردم یاری از هفته ناجای سال گذشته تاکنون انجام دادیم که نشان از ارتباط ما مرزنشیان استان است.

در پایان این مراسم از کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس و نقش رزمندگان نیروی انتظامی خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس نوشته یدالله دهقان و علی واقعی رونمایی شد.

ایرنا 

نظرات بینندگان