arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۰۳۷۱
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۹ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹

۳۸ دانشجوی دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور به کرونا مبتلا شدند

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: نتیجه آزمایش کرونای ۲۳ دانشجوی دختر و ۱۵ دانشجوی پسر ساکن خوابگاه‌های این دانشکده مثبت شده است. وی ادامه داد: در نخستین مرحله شیوع کرونا در خوابگاه‌های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور نتیجه آزمایش چهار دانشجوی دختر و سه دانشجوی پسر مثبت اعلام شد که شرایط قرنطینه ایجاد گردید و در حال حاضر نیز تمامی مبتلایان به کرونا در خوابگاه قرنطینه هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: نتیجه آزمایش کرونای ۲۳ دانشجوی دختر و ۱۵ دانشجوی پسر ساکن خوابگاه‌های این دانشکده مثبت شده است.

محسن عظیمی نژاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در خوابگاه دخترانه غزالی و پسرانه فرهنگیان خیام به ترتیب ۹۵ و ۴۱ نفر ساکن موقت و دائم هستند و اولین آزمایش مثبت کرونای این دانشجویان چهارشنبه هفته گذشته در خوابگاه پسران گزارش شد که با غربالگری تمامی دانشجویان ساکن خوابگاه از آنان آزمایش گرفته شد و دانشجویان بومی هم به صورت تلفنی غربالگری و رصد شدند.

وی ادامه داد: در نخستین مرحله شیوع کرونا در خوابگاه‌های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور نتیجه آزمایش چهار دانشجوی دختر و سه دانشجوی پسر مثبت اعلام شد که شرایط قرنطینه ایجاد گردید و در حال حاضر نیز تمامی مبتلایان به کرونا در خوابگاه قرنطینه هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: حال عمومی تمامی دانشجویانِ مبتلا به کرونا خوب است و نیازمند بستری نیستند و سایر دانشجویان نیز مرخص شده‌اند و در حال حاضر دوره‌های کارآموزی تعطیل شده است.
وی با بیان اینکه شمار بیماران کرونایی بستری شده در این شهرستان به ۱۸۴ نفر رسیده است افزود: در حال حاضر با نصب دستگاه جدید اکسیژن‌ساز امکان ارائه خدمات تا ۲۰۰ بیمار در بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور فراهم شده است.
عظیمی نژاد ادامه داد: در حال حاضر نیشابور از نظر شیوع کرونا در وضعیت فوق بحرانی قرار دارد و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تکمیل شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از آخرین وضعیت کرونا تعداد کل مراجعه کنندگان با علائم کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در نیشابور چهار هزار و ۷۳۱ نفر بوده است که از این تعداد جواب آزمایش ۲هزار و ۷۱۷ نفر مثبت بوده است.
در حال حاضر ۱۹۰ نفر با علائم کرونا در بیمارستان نیشابور بستری می‌باشند که از این تعداد ۴۹ نفر در آی.سی.یو هستند.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۲۷ هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظرات بینندگان