arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۰۶۳۳
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۱ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۲۹ دقیقه خواب اضافی کلید بهبود سلامت روان

یک مطالعه جدید پیشنهاد کرده است که خوابیدن ۲۹ دقیقه اضافی در شب برای بهبود سلامت روان مهم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک مطالعه جدید پیشنهاد کرده است که خوابیدن ۲۹ دقیقه اضافی در شب برای بهبود سلامت روان مهم است.

 محققان دانشگاه فلوریدا جنوبی کشف کردند که خواب بهتر باعث بهبود ذهن آگاهی روز بعد می شود که دارای مزایای قابل توجهی در سلامت روان است.

این تیم برای مطالعه بر روی پرستاران متمرکز شد، زیرا آنها بزرگترین گروه متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به خواب مطلوب شبانه نیاز دارند. آنها تشخیص دادند که مشکلات خواب در بین پرستاران شایع است، به ویژه در طول بیماری همه گیر Covid-19، که باعث فشار بر خدمات بهداشتی در سراسر جهان می شود.

آنها ۶۱ پرستار را به مدت دو هفته با تجزیه و تحلیل سلامت خواب آنها پی گرفتند و دریافتند که هنگامی پرستاران نیم ساعت خواب اضافی داشتند هوشیاری آنها هنگام پرستاری بیشتر و بهتر است. و کسانی که بهزیستی ذهنی بهتری دارند ۶۶ درصد کمتر علائم بی خوابی را تجربه می کنند.

همچنین از شرکت کنندگان خواسته شد سه بار در روز و به مدت دو هفته به سوالات هوشیاری و خواب آلودگی روزانه پاسخ دهند، که شامل سوالاتی از قبیل “من کاری بطور خودکار انجام می دادم، بدون اینکه از آنچه انجام می دادم آگاهی داشته باشم” و “برای من سخت بود روی آنچه اتفاق می افتد تمرکز کنید. “

محققان معتقدند که یافته های آنها می تواند بینشی در مورد ایجاد استراتژی های بهتر برای کارکنان مراقبت های بهداشتی برای بهبود وضعیت روانی آنها فراهم کند.

فرد می تواند بیدار و هوشیار باشد، اما لزوماً هوشیار نیست. توجه آگاهانه فراتر از بیدار بودن است. این نشان دهنده کنترل توجه و خودتنظیمی است که حساسیت و سازگاری را با نشانه های محیطی و داخلی تسهیل می کند، این موارد هنگام مراقبت آگاهانه از بیماران و مقابله موثر با شرایط استرس زا ضروری است.

نظرات بینندگان