arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۰۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۵ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹

چرا نباید نگران خوردن تخم‌مرغ برای صبحانه باشید؟

غذایی که می خورید نقش مهمی در سلامت قلب شما دارد. برخی از غذاها می توانند باعث تجمع پلاک در رگ های شما و باعث تصلب شرایین شوند و به طور بالقوه منجر به کلسترول بالا یا مشکلات جدی قلبی شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

غذایی که می خورید نقش مهمی در سلامت قلب شما دارد. برخی از غذاها می توانند باعث تجمع پلاک در رگ های شما و باعث تصلب شرایین شوند و به طور بالقوه منجر به کلسترول بالا یا مشکلات جدی قلبی شوند.

 در حالی که معمولاً محدود کردن غذاهایی که کلسترول زیادی دارند – مانند تخم مرغ – ممکن است شما را از غذاهای غنی از چربی اشباع و ترانس محروم کند.

تخم مرغ متمرکزترین منبع کلسترول غذایی در رژیم های غذایی ما است. در یک تخم مرغ حدود ۱۸۶ میلی گرم کلسترول وجود دارد – همه آن در زرده متمرکز شده است.

در سال ۲۰۱۳، انجمن قلب آمریکا و کالج قلب و عروق آمریکا نتوانستند شواهد علمی قانع کننده ای در مورد تأثیر کلسترول در رژیم غذایی بر کلسترول “بد” در رگ ها پیدا کنند. دستورالعمل های رژیم غذایی برای آمریکایی ها حتی توصیه کلسترول ۳۰۰ میلی گرم در روز را در سال ۲۰۱۵ لغو کرد و گفت که اطلاعات کافی برای تعیین محدودیت ندارد.

در حقیقت، یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ در مجله پزشکی انگلیس نشان داد آمارابتلا به بیماری عروق کرونر یا سکته مغزی در افرادی که روزانه حدود یک تخم مرغ می خورند نسبت به افرادی که تخم مرغ نمی خورند بالاتر نیست. در واقع تخم مرغ خطری برای سطح کلسترول خون ندارند.

آنچه که متخصصان کشف کرده اند این است که چربی های اشباع و ترانس در مقایسه با مقدار کلسترول شما ممکن است در افزایش سطح کلسترول نقش داشته باشد. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، این بدان دلیل است که بیشتر کلسترول شما – حدود ۸۰٪ – در بدن تولید می شود. کبد شما چربی های اشباع و ترانس را به کلسترول تبدیل می کند، که باعث شده است متخصصان تغذیه معتقد باشند که این چربی ها در واقع از کلسترول رژیم غذایی برای شما بدتر هستند.

حتی اگر کلسترول نخورید، اما رژیم غذایی شما سرشار از چربی اشباع یا چربی ترانس باشد، کلسترول همچنان می تواند افزایش یابد.

یک رژیم غذایی متعادل برای کنترل کلسترول بالا از اهمیت بیشتری برخوردار است

دستورالعمل های رژیم غذایی ایالات متحده شامل تخم مرغ های هم رده با گوشت و مرغ است که در مجموع ۲۶ اونس در هفته برای رژیم ۲۰۰۰ کالری در روز را توصیه می کند. برای مرجع ، طبق تخمین وزارت کشاورزی ایالات متحده ، یک تخم بزرگ در حدود ۲ اونس اندازه گیری می شود.

تخم مرغ می تواند در یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد و رعایت حدود ۴ عدد در هفته ایده خوبی است. در حقیقت، تخم مرغ یکی از مواد اصلی رژیم مدیترانه ای است که به اعتقاد برخی از متخصصان رژیم غذایی یکی از سالم ترین برنامه های غذایی است.

در حالی که سفیده می تواند یک گزینه عالی برای کلسترول پایین باشد، زرده تخم مرغ منبع خوبی از کولین است – یک ماده مغذی ضروری که در رژیم های غذایی ما کم است. اگر نگران کلسترول بالا هستید، باید با پزشک خود در مورد بهترین رژیم غذایی صحبت کنید.

به طور کلی، بقیه غذای مصرفی شما در نهایت باید شامل سبزیجات، میوه ها و حبوبات باشد – وهمزمان غذاهای بیش از حد فرآوری شده، غلات تصفیه شده و شکر را محدود کنید. یک رژیم غذایی متعادل یکی از بهترین روش ها برای کنترل کلسترول و جلوگیری از بیماری های قلبی یا سکته مغزی است.

بیماری قلبی فقط به تعداد تخم مرغی که می خورید نیست. یک رژیم غذایی خوب باید شامل غذاهای سالم باشد و غذاهای ناسالم را محدود کند.

نظرات بینندگان