arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۰۴۲
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۵ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹

مشاور یهودی پادشاه بحرین: در زمان بایدن هم عادی سازی ادامه می‌یابد

خاخام یهودی- آمریکایی اعلام کرد، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روند عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و یک کشور بزرگ عربی را تسریع خواهد کرد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خاخام یهودی- آمریکایی اعلام کرد، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روند عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و یک کشور بزرگ عربی را تسریع خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، خاخام مارک اشنایر، (یهودی - آمریکایی) و مشاور پادشاه بحرین در گفت‌وگو با روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارنوت» خاطرنشان کرد: من بر این باور هستم که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث ایجاد روابط بین دولت اسرائیل و عربستان می‌شود و این روند را تسریع خواهد کرد.

اشنایر این موضوع را که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بر تداوم روند عادی سازی در خاورمیانه تاثیر منفی بگذارد را بعید دانست.

وی در همین راستا مدعی شد: روند عادی سازی روابط ادامه خواهد داشت و بایدن بر پیروزی‌ها و دستاوردهای دونالد ترامپ تکیه خواهد کرد. ما باید بدانیم که پیروزی‌ها و دستاوردهای چشمگیر دیگری وجود دارند و کشورهای عربی به ویژه عربستان اعلام کرده‌اند که باید برای حل درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تلاش‌هایی وجود داشته باشد.

خاخام آمریکایی پیش‌بینی کرد که بایدن شروع جدیدی در روند صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان محقق کند.

وی ادامه داد، بایدن شخصی قابل احترام برای فلسطینیان است و آنها تجربه خوبی با او دارند. فلسطینیان احساس می‌کنند که بایدن دیدگاهشان در خصوص موضوع مذاکرات صلح با اسرائیل را درک می‌کند، بنابراین احتمالا آنها بر سر بازگشت به میز مذاکرات موافقت کنند آن هم پس از این‌که آمادگی انجام آن را در طول ریاست جمهوری ترامپ نداشتند.

خاخام آمریکایی تاکید کرد، بایدن بر خلاف ترامپ، به دیدگاه کشورهای حوزه خلیج فارس در خصوص مسأله فلسطین بسیار نزدیک است.

وی اظهارات مسؤولان سعودی را یادآوری کرد که گفته بودند ریاض تا زمانی که مسأله فلسطین حل نشود با رژیم صهیونیستی سازش نخواهد کرد.

مارک اشنایر اظهار کرد: هرکسی که این باور را داشته باشد که رهبران کشورهای حاشیه خلیج (فارس) به فلسطینیان توجه نمی‌کنند، اشتباه می‌کند. حل درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها اولویت بایدن است و منافع او در مورد مسأله فلسطین همان منافع رهبران کشورهای حاشیه خلیج (فارس) است. آنها همان فکر را دارند.

نظرات بینندگان