arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۸ - ۲۱ آبان ۱۳۹۹

نخست وزیر انگلیس، ترامپ را «رئیس جمهور سابق» خواند

نخست وزیر انگلیس در جلسه پارلمان این کشور دونالد ترامپ را «رئیس جمهور سابق» و رقیب دموکراتش را «رئیس جمهور منتخب» نامید. گفت: «من رابطه خوبی با رئیس جمهور سابق [آمریکا] داشته و دارم. این وظیفه نخست وزیر [انگلیس] است که رابطه خوبی با کاخ سفید داشته باشد».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست وزیر انگلیس در جلسه پارلمان این کشور دونالد ترامپ را «رئیس جمهور سابق» و رقیب دموکراتش را «رئیس جمهور منتخب» نامید.

به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را «رئیس جمهور سابق» نامید.

در جلسه مجلس عوام پارلمان انگلیس یکی از نمایندگان از جانسون پرسید، آیا او برای ترامپ که از پذیرش شکست در انتخابات سر باز زده است و مایه ‌شرمساری برای خود و خطری برای دموکراسی است، توصیه‌ای دارد؟

جانسون در پاسخ گفت: «من رابطه خوبی با رئیس جمهور سابق [آمریکا] داشته و دارم. این وظیفه نخست وزیر [انگلیس] است که رابطه خوبی با کاخ سفید داشته باشد».

نخست‌وزیر انگلیس افزود: «اما مفتخرم که حوزه‌های زیادی برای همکاری با [جو] بایدن که در راه [کاخ سفید] است و دولت او وجود دارد. به طور اخص بسیار هیجان انگیز بود که با رئیس جمهور منتخب بایدن درباره کاهش جهانی کربن صحبت کردم».

جانسون سه‌شنبه شب در پیامی در توییتر نوشت: «من با جو بایدن صحبت کردم و به وی درباره انتخابش تبریک گفتم. من مشتاقانه منتظر تقویت همکاری میان دو کشور و کار با وی درباره اولویت‌های مشترکمان هستیم (که این اولویت‌ها عبارت ) از مقابله با تغییرات آب‌وهوایی تا پیشبرد دموکراسی و ایجاد بازگشتی بهتر می‌باشد».

پس از شمارش بخش عمده آرای انتخابات امسال آمریکا، رسانه‌های مختلف این کشور شامل «آسوشیتدپرس»، «سی‌اِن‌اِن» و حتی «فاکس نیوز» جمهوری‌خواه، بایدن و «کاملا هریس» را به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات ریاست جمهوری و دونالد ترامپ و «مایک پنس» معاونش را بازنده آن خواندند.

به دنبال این تحولات، بایدن و هریس با ایراد یک سخنرانی رسما خودشان را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه برای متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

جانسون در حالی ترامپ، متحد راستگرای خود را رئیس جمهور سابق نامید که او حتی در صورت شکست در انتخابات، مطابق قانون تا ۲۰ ژانویه سال آینده میلادی (یکم بهمن امسال) در کاخ سفید خواهد ماند.

نظرات بینندگان