arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۳۱۱
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۰ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹

وضعیت آب و هوا، امروز ۲۲ آبان ۹۹ / هفته آینده هوا تا ۸ درجه سردتر می‌شود

به گفته یک کارشناس هواشناسی، ‌هوای کشور در روزهای آینده با بارندگی همراه است و تا روز یکشنبه نیز دمای هوا ۴ تا ۸ درجه کاهش را تجربه می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گفته یک کارشناس هواشناسی، ‌هوای کشور در روزهای آینده با بارندگی همراه است و تا روز یکشنبه نیز دمای هوا ۴ تا ۸ درجه کاهش را تجربه می‌کند.

«فریبا گودرزی» امروز (پنجشنبه) با اشاره به اینکه امروز در بیشتر مناطق به جز جنوب شرق کشور شاهد بارندگی خواهیم بود، ادامه داد: ‌این بارندگی‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، ‌کهکیلویه و بویراحمد، ‌فارس، تهران،‌ گیلان،‌ مازندران و ...از شدت بیشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد:‌ جو مناطق جنوبی کشور نیز با رگبار همراه خواهد بود.

به گفته گودرزی،‌ فردا نیز بارندگی‌ها در کشور ادامه دارد و شدت بارش‌ها در مناطق مرکزی، ‌شرقی و جنوبی کشور بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود، افزود: همچنین در این مناطق سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌ها قابل پیش‌بینی است.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت:‌ فعالیت این سامانه بارشی در کشور تا اوایل هفته آتی ادامه دارد و از امروز تا روز یکشنبه کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما قابل پیش‌بینی است.

وی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج است، ادامه داد: در روزهای آینده آب‌های جنوب کشور نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی، تهران امروز و فردا بارانی است و از روز یکشنبه کاهش ابر را برای تهران می‌توان پیش‌بینی کرد.

وی بیشینه دمای تهران برای امروز را ۱۴ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود:‌ صبح فردا دمای هوا در تهران در سردترین حالت به ۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

برخلاف بارش های زودهنگام و البته پراکنده ابتدای پاییز، به اعتقاد کارشناسان اتفاقا ایران امسال پاییز کم بارشی را تجربه خواهد کرد. الگوهای هواشناسی حاکی از آن است که احتمالا در زمستان وضعیت بارش‌ها کمی بهتر می‌شود ولی این بهبود وضعیت آنچنان نخواهد بود که کمبودهای بارش پاییزی را جبران کند.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان