arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۳۲۸
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۲ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹

کشف بیش از ۴ تن موادمخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از ۴ تن انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از ۴ تن انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

سردار احمد علی گودرزی افزود: مرزداران استان سیستان و بلوچستان در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مکسوخته (سراوان) مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان و زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، هنگامی که اعضای باند قصد داشتند این محموله را وارد کشور کنند در دام مرزبانان گرفتار شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین و محاصره مرزداران دیدند به سمت ماموران تیراندازی کردند که مرزداران نیز با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی می‌کنند. در نهایت پس از درگیری مسلحانه، با توجه به اتخاذ تاکتیک‌های عملیاتی مناسب از طرف مرزداران، سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند با برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

گودرزی افزود: مرزداران در پاکسازی از محل موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، چهار تن و ۲۶ کیلو و ۶۱۵ گرم شامل ۳ تن و ۷۰۲ کیلو و ۶۱۰ گرم تریاک و ۳۲۴ کیلو و ۵ گرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه به یک عملیات موفقیت آمیز دیگر توسط مرزبانان در مرزهای شرقی کشور با همکاری عوامل انتظامی اشاره کرد و گفت: در عملیاتی جداگانه ۸۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

بنا براعلام سایت پلیس وی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار مرزبانان قرار دارد، اظهارکرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی، اجازه نمی دهند قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از مرزهای کشور احساس امنیت و آرامش کنند.

نظرات بینندگان